Günün Tarihi:1 Mart 2021

MHP'den mahalle başkanlarına çağrı


MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, mahalle başkanlarına gönderdiği talimatla “Kadına Karşı Şiddete Sessiz Kalmayın” çağrısında bulundu.

Vazifelerimiz var

Ülkemizde son zamanlarda gündemden düşmeyen kadın cinayetlerine karşı bir tepkide MHP Adapazarı İlçe Teşkilatı’ndan geldi.  MHP İlçe Başkanı Oturak’ın mahalle başkanlarına gönderdiği çağrıda, “Değerli mahalle başkanlarımız, gün geçmiyor ki ülkemizin bir köşesinde kadınlarımıza yönelik yeni bir şiddet olayı olmasın, yüreklerimiz yok yere cinayetlere kurban giden kardeşlerimizin, ablalarımızın, annelerimizin acılarıyla kanamasın! Ne örf adetlerimizde ne dinimizde yeri olmayan bu vahşi olayların karşısında toplumun her kesiminin üzerine düşen birtakım vazifeler vardır. Anneler, babalar uzmanların açıklamalarına kulak vererek, evlatlarını iyi ahlak üzerine yetiştirmeye gayret ederken, biz yetişkinlerin de yaşanan şiddet olaylarına tepki vermesi gereklidir.”

Çağrı numaraları

Başkan Oturak, “Bu bağlamda, yaşadığınız mahalle ve sokaklarda karşılaştığınız herhangi bir kadına şiddet olayını 183 Aile İçi Şiddet Hattı’na ya da 155 Acil çağrı merkezine bildiriniz. Şiddete maruz kalan birinin sosyal, psikolojik olarak desteklenmesi, sığınma ve barınma ihtiyacının karşılanabilmesi konusunda destek gerekiyorsa ilimizde bulunan ŞÖNİM merkezini 0264 270 10 35 numaradan arayarak destek talep ediniz. Aynı zamanda, konunun ilçe teşkilatımız hukuk birimi tarafından takibi için, bağlı bulunduğunuz teşkilat birimine en kısa sürede bilgi veriniz. Bu vazife binlerce yıldır devletimizin ve milletimizin varlığının temelini teşkil eden, her türlü sosyal ve ekonomik şartta aile birimlerimizi ayakta tutmaya çalışan gelecek nesillerimizi yetiştirecek olan Türk kadınına karşı boynumuzun borcu, Allah tarafından üzerimize yüklenmiş bir emanettir” dedi.

 

25 Temmuz 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 845 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU