Günün Tarihi:17 Nisan 2021

‘Bayram alışverişi Sakarya’dan yapılsın’


‘SATSO alışverişini Sakarya’dan yapıyor’ sloganı ile kampanya başlatan ve dün Çark Caddesi, Dar Sokak ve Uzunçarşı’da esnafları ziyaret eden SATSO Başkanı Akgün Altuğ, “ Sakaryalı vatandaşlarımız alışverişlerini ilimizdeki yerel işletmelerimizden yapsınlar. Bizler birbirimize destek vererek bu süreci atlatabiliriz” dedi.

Esnafa ziyaret

Sakarya Sanayi ve Ticaret Odası (SATSO) Ticareti Araştırma ve Geliştirme Komisyonu’nun organizasyonu ileSATSO Başkanı Akgün Altuğ, Meclis Başkanı Talip Kuriş yönetim kurulu, meclis ve komite üyelerinin katılımıyla yerel işletmelere Kurban Bayramı öncesinde ticaretin canlanması adına katkı ve destek vermek için esnaf ziyareti gerçekleştirdiler.

 

Alışveriş ve çanta

Bayram alışverişlerin yerel esnaftan yapılmasına katkı sağlamak için, ‘SATSO alışverişini Sakarya’dan yapıyor’ sloganı ile kampanya başlatılırken heyet Dar Sokak, Çark Caddesi ve Uzunçarşı’da esnafları ziyaret ederek hem alışveriş yaptı, hem de üzerinde ‘Esnaf Şehrin Bereketidir” yazılı bez torba dağıttı.

 

Üretim durmadı

Ziyaret ettiği dükkânlardan alışveriş yapan Başkan Altuğ, Meclis Başkanı Kuriş ve yönetim kurulu üyeleri aldıkları ürünleri Arifiye’de sevgi evlerinde kalan çocuklara gönderdiler. Esnaf ziyaretleri sonrasında açıklamalarda bulunan Başkan Akgün Altuğ, “Malum pandemi süreci devam ediyor. Özellikle birçok sektöre sıkıntı oldu ancak şehrimizde asla üretim durmadı. Bu anlamda esnafımıza ziyaretler gerçekleştiriyoruz” dedi.

 

Gönül rahatlığı ile

Altuğ, “Halkımızı bilinçlendiriyoruz. Bayram üzeri alışverişlerini Sakarya esnafımızdan yapsınlar istiyoruz. Pandemi sürecinde ticaret e-ticarete kaymıştı. Artık insanımız sokağa çıkabiliyor. Bu e-ticaretten vazgeçip artık Sakaryalı esnafımızdan alışverişlerini yapmalarını istiyoruz” dedi. Son yıllarda ticaretin AVM’lere kaydığını da ifade eden Altuğ, “Bu pandemiAVM’lere gidişi engelledi o da şehir esnafı için iyi oldu. Dolayısı ile halkımız gönül rahatlığı ile Sakarya esnafından alışveriş yapabilir” ifadelerini kullandı.

 

Zirveye çıkmak

Başkan Altuğ, “Bizim ticaret erbabımız tüketicimizin taleplerini karşılayacak durumdadır. Bizler de ilimiz ekonomisine, istihdamına ve ticaretine önemli katkı sağlamak adına duyarlı olmalıyız. Hepimiz Sakaryalıyız, kültürümüz, geçmişimiz, geleceğimiz Sakarya’da olduğuna göre ticaretimiz ve alışverişimizde Sakarya’da olmalı. Biz zirveye hep birlikte çıkmayı, birlikte yol almayı hedefliyoruz. Basamaklarımızdan biri de ticarette birlikteliktir. Bunu da aidiyet duygumuzu sloganımız şifremiz 54 ile alışverişlerimizde de göstererek yapacağız” diye konuştu.

 

Küçük işletmeler

Ziyaretlerin ve yaptıkları alışverişlerin temel amacının bir farkındalık oluşturmak olduğunu belirten Altuğ, “Aynı zamanda ticaret erbabımıza sahip çıkarak birliktelikten güçlenmemiz gerektiğinin de önemli bir sembolü olacaktır. Pandemi sürecinden ekonomik olarak en çok etkilenen kesim küçük yerel işletmelerimiz oldu. Bu anlamda hükümetimiz tarafından destekler verildi. Esnafımız bir nebze olsun nefes aldı ama bu destekler yeterli değil. Bu desteklerin akabinde halkımızın da ilimizde yerel işletmelerimizden alışveriş yapması çok önemli” dedi.

28 Temmuz 2020 , Salı Bu haber toplam 942 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU