Günün Tarihi:30 Eylül 2020

Orman yangınlarına otomatik algıma sistemi


Orman Genel Müdür Yardımcısı Şahin Aybal beraberinde, Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanı Metin Gültekin ve Orman Zararlıları İle Mücadele Dairesi Başkanı Fatih Ülküdür, Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat’ı ziyaret ettiler.

İHA’lar ile

2020 yılı programları hakkında Bölge Müdüründen bilgi alan heyet, özellikle orman yangınlarıyla mücadelede, uzaktan otomatik duman algılama sistemleriyle birlikte kullanılacak olan insansız hava araçları sayesinde orman yangınları tespit edilecek, erken müdahale ile yangınlara karşı başarılı mücadelenin artacağını dile getirdi.

 

Haberleşme sistemi

Orman yangınlarıyla mücadelede haberleşme sistemini güçlendirdiklerini,  Yangın-Cell Haberleşme sistemiyle birlikte teşkilatın en kısa sürede etkin bir haberleşme ağına kavuşacağını söyleyen Şahin Aybal, Sakarya’daki çalışmaları yakından takip ettiklerini söyledi.

 

Yeni bilgisayarlar

Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanı Metin Gültekin’de, “Bölge Müdürlüklerimizin talepleri doğrultusunda ihale yoluyla alımı yapılan masaüstü bilgisayar, monitör ve ağ anahtarların (switch),  Bölge Müdürlüklerimize teslim edilmiştir. Tablet bilgisayarlar ve laptopların alımını yapıp, onları da en kısa sürede teslim edeceğiz” dedi.

 

Fotokapan kullanımı

Orman Zararlıları İle Mücadele Dairesi Başkanı Fatih Ülküdar’da, , fotokapanların ormanların yasa dışı müdahalelere karşı korunmasında etkin olarak kullanıldığını ve fotokapan kullanımını yaygınlaştırmayı düşündüklerini söyledi. Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, yıl sonu hedeflerinin 2020 yılı programlarını yüzde yüz gerçekleştirmek olduğunu, ziyaret nedeniyle moral bulduklarını söyledi.

29 Temmuz 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 286 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU