Günün Tarihi:15 Ocak 2021

ABHAZFED’in örnek vefası


Abhaz Dernekleri Federasyonu (ABHAZFED)’in Genel Başkanı Atanur Akhusba, Başkanvekili Mesut Papa, Denetleme Kurulu Başkanı Bülent Ayüzba, Genel Sekreter Serdar Papa, Ekonomik İşbirliği Komisyodnu Sekreteri Gürkan Çikipa, Kayalar, Akyazı İrfanisaniye (Buğdaylı) Balbalı, Kuzuluk ve Uzuncaorman Mahallerindeki büyüklerini ziyaret ederek hal hatır sordular.

Mahalle ziyaretleri

AHAZFED heyeti ilk olarak Erenler Kayalar Mahallesi’ndeki Abhaz Derneği Başkanı Erdinç Atiyba’yı ziyaret etti. Daha sonra Mahariya Fikri ve Gıbniya Enver ile Kayalar mahallelerindeki büyükler ziyaret edildi. Heyet Kayalar’dan İrfansaniye (Buğdaylı) Mahallesine geçerek burada Cicipha Pakize ve Bülent Ayüzba’yı ziyaret ettiler.

 

Büyüklere ziyaret

ABHAZFED Heyeti Denetleme Kurulu Başkanı Ayüzba Bülent’i de yanlarına alan heyet Akyazı Balbalı Mahallesi’ne geçtiler. Burada da heyet sırasıyla Eynipha Hilmi, Ajiyba Seyfi, Eyüzba Ziyafettin, Vazgan Cevdet, Hötüş Talih ve BedilTahirbey Mahalle Muhtarı Hötüş Coşkun ile aynı zamanda ABHAZFED Geri Dönüş Komisyon Üyesi de olan BedilKadirbey Mahalle Muhtarı Ercai Biçkurina’yı ziyaret etti.

 

Kuzuluk Mahallesi

ABHAZFED Heyeti Balbalı’dan Kuzuluk Mahallesine geçerek Lacipa Metin, Geçba Kadir, Arapipa Cemalettin, Azazba Şafak ve Abaş Hasan ziyaret etti. Heyet Hendek Uzuncaorman Mahallesindeki Yaman Ahba’yı unutmadı.  Ziyaretlerden sonra açıklama yapan ABHAZFED Genel Başkanı Atanur Akhusba bilgi alışverişinde bulunduklarını söyledi.

 

‘Büyük aileyiz’

Özellikle Abhaz büyüklerin pandemi süreci içinde alınan kararlara harfiyen uyduklarını, sevgi ve saygı çerçevesi içinde o günlerin atlatıldığına dikkat çeken Genel Akhusba, “Biz büyük bir aileyiz. Aile yapımız hem büyüklerimizin hem de gençlerimizin ihtiyaçlarına ve beklentilerine cevap verecek bir yapıdadır. Kültürümüzü ve birbirimize olan bağlılığımızı yeni nesillere aktarmak suretiyle daha da sağlamlaştıracağız. Burada biz Dernek Yöneticilerine de önemli görevler düşmektedir. Bizde bu bilinç içinde çalışmalarımızı sürdürüyor ve büyüklerimizle hiçbir zaman bağımızı koparmadan gayretlerimize devam ediyoruz” dedi.

 

Güç birliği için

 “Büyüklerimize yaptığımız ziyaretlerden anladığımız bir başka hususta Derneklerin bir ç atı altında toplanması v e güç birliği yapmamız gerektiği hususu olmuştur. Bu konu üz erinde hassasiyetle ç alışıyoruz” diyen Akhusba, “ Bugün ziyaret edemediğimiz büyüklerimiz de (Ayhabalarımız) olmuştur. Tüm büyüklerimize sağlıklı uzun ömürler diliyoruz. Toplumumuzun hafızası ve gençlerimizin öğretmeni olan kıymetli ayhabalarımızı saygı ile selamlıyoruz” dedi. Hayat ziyaretlerde büyüklere federasyon logolu maske hediye etti.

 

29 Temmuz 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 719 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU