Günün Tarihi:4 Ağustos 2020

İki eski başkan ile 30 belediyeci yargılanacak


Hendek Belediyesi’nde iki eski başkan, meclis ve encümen üyeleri ile bazı müdürlerin 18 uygulaması, usulsüz satışlar, belediyeyi zarara uğratma gibi suçlamalar için İçişleri Bakanlığı’nın verdiği soruşturma iznine Danıştay nezdinde yapılan itiraz reddedildi ve toplamda 32 kişiye yargı yolu açıldı.

Suç duyurusu

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun MHP İlçe Başkanı olduğu 7 Haziran 2015 genel seçimleri öncesinde dönemin MHP’li Belediye Meclis üyeleri; mahkemenin iptal ettiği satışlar, belediyeyi zarara uğratma, kişilere menfaat sağlama ve 18 uygulaması ile ilgili işlemlere devam edildiği gerekçesiyle eski Belediye Başkanları Ali inci ve İrfan Püsküllü’nün yanı sıra meclis ve encümen üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmuşlardı.

 

Bakanlık izni

İçişleri Bakanlığı’nca soruşturma izni verilmesinin ardından haklarında şikayette bulunulan isimler Danıştay’a itiraz etmişlerdi. Danıştay, Bakanlığın verdiği soruşturma izninin yerinde olduğuna ve soruşturma açılmasına hükmetti.

İçişleri Bakanlığının soruşturma izni kapsamında eski Belediye Başkanları Ali İnci, İrfan Püsküllü, Başkan Danışmanı M.A, Yazı İşleri Müdürü R.Ş., Yazı İşleri eski Müdürü H.Ö, Mali Hizmetler Müdürü H.Ç, eski Mali Hizmetler Müdürleri M.A, A.S ve T.U, eski İmar ve Şehircilik Müdürleri S.U, T.K,, Emlak İstimlak Müdürü H.D, eski Emlak İstimlak Müdürleri S.P,, Uzlaşma Komisyon Üyeleri F.İ, eski Belediye Meclis Üyeleri İ.D, İ.B, B.D, M.N.A, H.U.Y, A.K, S.S, A.İ., A.B, C.Ç, İ.A., Y.Y., A.B., H.Ö. için yargı süreci başlamış oldu.

 

30 Temmuz 2020 , Perşembe Bu haber toplam 804 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU