Günün Tarihi:19 Mayıs 2021

Akyazı’da dört koldan denetim


İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda Akyazı’da dört koldan koronavirüs denetimleri yapıldı.

Sıkı çalıştılar

Mesai saatinin başlamasıyla birlikte Zabıta Müdürlüğü önünde toplanan Belediye, Emniyet, Jandarma, İlçe Sağlık ve İlçe Tarım Müdürlükleri ekibi gruplara ayrılarak kendilerine görev verilen yerlerde denetimlerine başladı. Kahvehaneler, çay ocakları, berberler, kuaförler, kuyumcular,  lokantalar, bakkallar, marketler, kasaplar, özellikle gıda maddesi satışı yapan işyerleri başta olmak üzere tüm işyerleri denetim den geçti.

Ekip bilgilendirdi

Kaymakam Yakup Güney’in izinli olması nedeniyle katılamadığı denetimlerde, Emniyet Müdürü Ercan Aykan, Jandarma Bölük Komutan Vekili Teğmen Hüseyin Talay, Belediye Başkan yardımcıları Mehmet Öztürk ve Ali Özer, bazı oda başkanları ile sağlıkçılar yer aldı.  Çarşı içinde denetim yapan ekip, ziyaret ettiği her esnafa hastalığa yakalananların sayısal bakımdan yükselişe geçmesinin ciddi bir sorun olduğunu, maske-hijyen ve sosyal mesafeye daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini ve bu tür denetimlerin bundan sonraki günlerde de daha sıkı bir şekilde süreceği bilgisini verdi.

Ciddiyet anlatıldı

İlçe Emniyet Müdürlüğü sahada görev yapan ekibi vasıtasıyla sürücüler ve seyahat edenlerle birebir görüşerek  durumun ciddiyeti anlatıldı.  İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gülşah Yılmaz ve İlçe Tarım Müdür Vekili Mete Köker’de dört bir koldan alana indiklerini, hastalığın ciddiyetini en ince detayına kadar anlatmaya devam ettiklerini, özellikle de fındık toplamak için ilçeye gelen işçilerin sıkı bir denetimden geçirildiklerini, sürekli olarak ateş ölçümü yapıldığını ve yükselişe geçen hastalığın aşağılara çekilmesi konusunda üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmenin gayreti içinde olduklarını belirtti.  

7 Ağustos 2020 , Cuma Bu haber toplam 221 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU