Günün Tarihi:30 Haziran 2022

Adapazarı Muhtarlar Buluşması


Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’nun ev sahipliğinde, Orhangazi Kültür Merkezi’nde (OKM) gerçekleşen ‘Muhtarlar Buluşması’nda başta salgınla mücadele olmak üzere mahallelerde yapılan çalışmalara destek oldukları için teşekkür belgesi takdim edildi.

Teşekkür etti

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Belediye Başkan Yardımcıları Hilmi Kızılcık, Fatih Çelikel ve Yusuf Özden, Muhtarlık İşleri Müdürü Süleyman Durmaz, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem ve Adapazarı muhtarlarının katıldığı toplantıda, konuşan Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, mahallelerdeki en küçük sorunlara dahi muhtarlar aracılığıyla ulaştıklarını ifade ederek, tüm muhtarlara özellikle salgın sürecindeki çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

 

 

İstişare ile hizmet

Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, belediyenin istişare ile hizmetleri hayata geçirmesinden memnun olduklarını belirterek, “Adapazarı’nı bizler de çok seviyoruz. 84 mahallemizdeki sorunları başlıklar halinde hazırladık ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’ne teslim ettik. Meseleleri hep birlikte çözeceğimize de inanıyoruz. Tüm muhtarlarıma başarılı çalışmalarından dolayı da teşekkür ediyorum” dedi.

 

Birlikte çalışma

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, muhtarlıklarla yerel yönetim iş birliğinin mahallelerin kalkınmasında büyük öneme sahip olduğunu ifade ederek, “Muhtarlarımızla iş birliği içerisinde mahallelerimize hizmet sunduk, sunmaya devam edeceğiz. Hemşerilerimizin talep ve isteklerini ilk olarak ilettiği merci muhtarlıklarımızdır. İnşallah bu birliktelikle ihtiyaçlar doğrultusunda adımlarımızı atacağız” dedi.

 

Kentsel dönüşüm

Adapazarı Belediyesi’nin proje ve çalışmalarını muhtarlara anlatan Başkan Işıksu, kentsel dönüşüm içinde, “Deprem Bölgesi’nde yaşıyoruz. 17 Ağustos’un yıl dönümüne giriyoruz. Allah bir daha o acıları yaşatmasın ancak bizim her zaman depreme hazırlıklı olmamız gerekiyor. Kentsel dönüşümü çok önemsiyoruz. Strateji belgemizi ve yol haritamızı çıkardık. Muhtarlarımızın desteği ve bizlerle birlikte gayreti olmadan başarılı olmamız çok zor olacaktır. Muhtarlarımız önemli çözüm ortaklarımızdır. Muhtarlarımıza bu konuda da oldukça güveniyoruz” dedi.

8 Ağustos 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 633 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU