Günün Tarihi:24 Kasım 2020

Doğumevi açılıyor!


Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) yanında 2015 yılında temeli atılan ve birçok kez açılış tarihi ertelenen Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Pazartesi günü açılıyor.

370 yatak kapasiteli

Doğumevi Hastanesinin yetersizliği nedeniyle 2011 yılından beri yapımı yılan hikayesine dönen ve2015 yılında ilk temeli atılan Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi açılıyor. Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) yanına 130 yataklı kadın hastalıkları ve doğum servisi, 165 çocuk hastalıkları servisi ve 75 yatak yoğun bakım olmak üzere 370 yatak kapasitesine sahip şekilde inşa edilen hastanede taşınma işlemleri hafta sonu tamamlanacak ve 10 Ağustos Pazartesi günü itibari ile hasta kabulüne başlanacak.

Vali Kaldırım inceledi

Taşınma işlemlerinin başladığı hastaneyi dün Vali Çetin Oktay Kaldırım İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü ile birlikte incelemelerde bulundu. Hastanenin tüm birimlerini Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü ve SAÜEAH Başhekim Yardımcısı Hatice Sıçramaz ile birlikte gezen Vali Kaldırım çalışmaların Pazartesi gününe kadar eksiksiz tamamlanmasını istedi.

Sağlık hizmetleri

Pazartesi günü hasta kabulüne başlayacak olan hastanenin bünyesinde acil hizmetleri, 5 ameliyat salonuyla ameliyat hizmetleri, yeni doğan tedavisi,  perinatoloji merkezi hizmeti, Tüp Bebek ünitesi, hastaya özel odalarda doğum hizmeti, 8 yataklı anne oteli hizmeti, tüm hasta odaları nitelikli hasta odası(lavabo ve banyolu) ve son teknoloji görüntüleme hizmetleri verilecek.  

403 personel çalışacak

Toplamda 8 kat olarak hizmet verecek olan hastane binası 48 bin 390 metrekarelik kapalı alana sahip. Hastanede görev alacak doktor ve personel sayısı ise 20 kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, 20 çocuk hastalıkları uzmanı, 2 çocuk cerrahi uzmanı,  200 ebe ve hemşire,  83 temizlik görevlisi,  65 sekreter,  10 güvenlik,  1 diyetisyen,  1 psikolog, 1 sosyal çalışmacı olmak üzere toplam 403 olacak.

Öne çıkan özellikler

Hastanenin öne çıkan özellikleri arasında ise her odada lavabo, banyo, TV, buzdolabı bulunması, soğutma ve ısıtma sistemlerinin olduğu otel konforunda hasta odalarının olması, 8 yataklı anne otelinin bulunması, tüp bebek ünitesinin olması, toplamda 630 araçlık otopark ve son tekonoloji cihazlar bulunması yer alıyor.

Yoğun bakım üniteleri

Hastanede 20 yataklı erişkin çocuk yoğun bakım ünitesi ile birlikte 10 yataklı birinci basamak yenidoğan yoğun bakım ünitesi,  20 yataklı ikinci basamak yenidoğan yoğun bakım, 20 yataklı üçüncü basamak yenidoğan yoğun bakım, 5 yataklı yoğun bakım izolasyon üniteleriyle toplamda 75 yataklı yoğun bakım alanı bulunuyor. 

8 Ağustos 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 447 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU