Günün Tarihi:28 Kasım 2020

Kur’an kursu polemiği


İlçe merkezinde 1984 yılından beri hizmet veren Gazi Süleyman Paşa Kur’an Kursu’nun Akyazı Müftülüğü tarafından yeni yaptırılan yatılı bölge Kur’an kursu binasına taşınacağının açıklanması Akyazılıları ikiye böldü ve polemik haline geldi.

Emek çok

60 öğrenci kapasiteli yatılı Kur’an kursunun taşınmasına karşı çıkan bir grup Akyazılı, “Şu anda kurs talebelerimize hizmet veren binamızın  inşaatı 1984 yılında tamamlanmış ve o tarihten itibaren de hizmete girmiştir. Binanın yapımında Akyazılı hayırseverlerin çok emeği ve parasal katkısı vardır. 36 yıldan beri bizlere hizmet veren ve aradan geçen zaman içerisinde de çok sayıda hafızın yetişmesine vesile olan kursumuzun yeni binaya taşınmasına gönlümüz rıza göstermiyor” ifadeleri kullandı.

İyi şartlar eğitim

Karşı görüşte olan Akyazılılar ise, “Şehir merkezinden biraz uzak ama yepyeni bir kurs binamız yapıldı. Orada şartlar daha müsait olacak ve çocuklarımız daha iyi şartlarda kurs ve ders almaya devam edecekler tezini ileri sürüyorlar. Şayet İlçe Müftülüğünün aldığı karar uygulanır ve yatılı Kur’an kursu yeni binaya taşınırsa eski kurs binasının Müftülüğün çeşitli birimleri için tahsis edileceği hususu yapılan açıklamada belirtildi. İlçe Müftüsü İzzet Şener, taşınma hususu polemik konusu yapılan kursla ilgili Cuma günü Gazi Süleyman Paşa Camii’nde yaptığı konuşmasında cemaate bilgiler verdi ve polemik konusu yapılacak bir durum yok. Yeni binamızda çocuklarımız çok daha iyi şartlarda eğitim göreceklerdir” dedi.

10 Ağustos 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 2577 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU