Günün Tarihi:21 Nisan 2021

9 yıl geçti vatandaş tepkili


Hendek Belediye Meclisinin 6 Ocak 2011 tarihinde aldığı karara rağmen Hendek şehir girişleri ve merkezinde inşaat malzemesi satan işletmelerin şehir dışına taşınması kararına uyulmaması tartışmalara neden oldu.

Karar verilmişti

Hendek Belediye Meclisinin 6 Ocak 2011 tarihinde aldığı 5 nolu kararla ilçe merkezi ve girişlerinde bulunan inşaat malzemesi, kum, tuğla ve diğer malzemeleri satan işletmelerin Akova Mahallesi’nde bulunan alana taşınmasına karar verilmiş, Ali İnci’nin Belediye Başkanı olduğu dönemde alınan bu karar, “Şehir içinde görüntü ve çevre kirliliğine neden olan iş kollarının şehrin dışında ki müsait alanlara taşınması” şeklinde duyurulmuştu.

Tepki var

Kararın Meclisten geçmesinin ardından şehir içinde bulunan kum, tuğla, mıcır diğer malzemeleri satan inşaat firmaları şehir merkezinden taşınmış, fakat kararın üzerinden 9 yıl geçmesine rağmen AK Parti’de 7 yıl ilçe başkanlığı yapan ve son seçimde Hendek Belediye Başkan adayı olan Ali Kemal Sofu’nun bu kurala uymaması vatandaşlar ve diğer firma sahipleri tarafından tepkilere neden oldu.

Firmalar rahatsız

Kemaliye Mahallesi  Atatürk Parkı alt kısmında faaliyetlerine devam eden Sofu’nun 9 yıl önce alınan ve tüm firmalar tarafından uyulan karara neden uymadığı, Hendek Belediyesi’nin bu işyerine meclis kararına rağmen nasıl izin verdiği tartışılıyor.  Mahalle sakinleri ve vatandaşların durumdan büyük rahatsızlık duyduğu ve özellikle bu gibi işletmeleri bulunan işletme sahiplerinin her fırsatta tepkisini dile getirdiği öğrenilirken, inşaat malzemeleri satan diğer işletme sahiplerinin ise çifte standart uygulandığı ve  son bulmasını istedikleri gelen bilgiler arasında yer aldı. 

11 Ağustos 2020 , Salı Bu haber toplam 796 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU