Günün Tarihi:28 Eylül 2020

YASAKLI TURİZM!


Karasu İlçesi’nin en önemli turizm potansiyeli olan Yenimahalle’de nehir kenarındaki yol boyunca asılan, ‘Balık tutmak yasaktır’ tabelaları kafa karıştırıyor.

Nedeni yok

Yenimalle’deki ‘YASAK’ tabelalarında Karasu Belediyesi’nin amblemi var. Ancak, yasağın neye dayanılarak alındığı gibi hiçbir açıklayıcı bilgi yok.  Karasu’nun en önemli turizm potansiyeli olan Yenimahalle kordon boyuna asılan yasak levhaları bu nedenle çeşitli yorumlara neden oluyor.

Tedirginlik

Özellikle pandemi döneminde Yenimalle sahil yolunu dolduran yasak tabelaları buraya balık yemek için gelenleri de tedirgin ediyor. Yasağın hangi nedenle alındığının açıklanması ve makul bir neden yoksa kaldırılması isteniyor.

Sanayi ve turizm

Karasu İlçesi yıllardır ne sanayi alanında, ne de turizm konusunda bir türlü istenilen düzeye gelemedi. Karasu 1992 yılında turizm bölgesi ilan edildi. Ancak, bu karar geçtiğimiz yıl kaldırıldı. Bir de böyle yasakçı zihniyet ile Karasa turizmine balta vuruluyor. 

Belediye amblemli

‘Balık tutmak yasaktır’ diye konulan yazıların üzerinde Karasu Belediyesi’nin amblemi bulunuyor. Bir taraftan ilçeye turist gelmesini isteyen Belediye Başkanı İshak Sarı’nın bu uygulaması ile ne yapmak istediği anlaşılamıyor.

 

13 Ağustos 2020 , Perşembe Bu haber toplam 786 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU