Günün Tarihi:6 Mayıs 2021

Aykut Yiğit’te başarı ödüllendirildi


Aykut Yiğit Ortaokulu’nda LGS sınavında başarı gösteren öğrencilere ödül töreni düzenlendi. Törende Fen Lisesine yerleşen öğrencilere altın, %10 dilimle yerleşen diğer öğrencilere de kalem hediye edildi.

Ödül töreni düzenlendi

2020 LGS sonuçlarına göre; % 10luk dilime 54 öğrenci girerken bunlarınların 21’i Fen Lisesi,  5’ i Sosyal Bilimler Lisesi, 12’ si Sakarya Anadolu Lisesi ve 4 öğrenci ise diğer nitelikli okullara girdi. Toplamda 42 öğrenci başarı göstererek nitelikli okullara yerleşmeyi başardı.   Koronavirüs tedbirleri alınarak yapılan törende konuşan Müdür Muhterem Altın, “Kovit-19 salgını sebebiyle sıkıntılı bir yılı geride bıraktık, yaşanan sıkıntılara rağmen elde edilen başarıyı yürekten kutluyor, başta öğrencilerimiz olmak üzere, eğitim paydaşlarımız siz değerli velilerimizi ve öğretmenlerimizi gönülden tebrik ediyorum. Salgının devam ediyor olmasına rağmen hijyen şartlarına uyarak, öğrencilerimize söz verdiğimiz için bu törenin yapılmasını sağlamış bulunmaktayız.”

Mutluluk yaşıyoruz

Müdür altın, “Bir sonucu değil bir süreci ödüllendirmenin, gayreti değerlendirmenin daha doğru olacağım düşünmekteyiz. Çünkü asıl önemli olan gayret etmek, çalışmaktır, bunu gerçekleştiren, fedakarlıkta bulunan öğrencilerimizin geleceğinin parlak ve aydınlık olmasını diliyorum. Şu kapıdan hepsini, yurdunu milletini bayrağını seven iyi birer insan olarak bir üst kuruma göndermenin mutluluğunu yaşıyoruz.  Bu sorumluluk duygusu ile buradan bundan sonraki dönemlerde daha başarılı olacağımızın sözünü veriyoruz. Her şey gönlünüzce olması, gelecekte milletine faydalı, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimiyle ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırmanızı diliyoruz” dedi.  

Öğrencilerin listesi

Cevat Ayhan Fen Lisesini kazanan öğrenciler;  Egemen Erkekoğlu, Mete Kerem Kurtcephe, Şevval Nur Çakmak, Veli Eren Kaya, Semih Polat, Ramazan Batın yıldız, Muhammed Tanıl.

15 Temmuz Şehitler Fen Lisesini kazanan öğrenciler; Sefa Çayır, Furkan Çokhamur, Almila Özpınar, Zeynep Sude Öktem, Buse Ertan.

Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesini kazanan öğrenciler; Ali Aydın, İrem Su Aslantaş, Tuğsem Duygulu.

Akyazı Eyyüp Genç Fen Lisesini kazanan öğrenciler; İsmail Hakkı Macar, Deniz Berra Karaman, Musab Sıddık Koçak, Mustafa Kerem Yılmaz, İrem Korkmaz, Betül Devecioğlu.

%10 diliminde nitelikli merkezi ve yerel okullara yerleşen öğrenciler;

Sakarya Anadolu Lisesi; Nazlım Su Yaşar, Ayşegül Köse, Deniz Buse Kuytu, Yusuf Enes Dalka, Cevat Can Kaynak, Ensar Coşkuner, Mahmut Eren Değirmencioğlu, Elif Çatar, Şevval Silahlı, Alpaslan Yiğit Kefeli, Hasbi Hamza Özcan, Tuana Doğan, Mehmet Akif Yaşar.

Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi; Efe Türkmen, İpek Yeröz, Sımra Kandı, Ece Naz Tutar,

  Şehit Yılmaz Ercan Kız And. Lisesi; Sudem Balcı

Tes-İş Anadolu lisesi; Kaan Zerey, Semih Sakman, Yusuf Özkan, Eslem Nur Baltaoğlu, Feyza Demir, Azra Ertan, Ceren Su İnci, Enes Özbek.

Borsa İst. Zeytinburnu And. Lisesi;  Ceren Sarı

Adapazarı And. İmam Hatip Lisesi; Yiğit Osman Öndeş

Bolu Sosyal Blm. Lisesi; Amenna Nur Şanlıoğlu

Özel Okul; Fatma Rena Güli, Ekin Özpilavcı, Yunus Emre Çakır

Merkezi Puanla nitelikli okullara yerleşen öğrenciler;

İMKB Mehmet Akif Mes. Tk. And. Lisesi; Ahmet İrfan Çimen, Melih Demir

Sakarya Tic. ve San. Od. Mot. Taş. Tek. And. Lisesi; Recep Biçer

İzmir Mesleki ve Teknik And. Lisesi; Ozan Yılmaz

 

14 Ağustos 2020 , Cuma Bu haber toplam 807 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU