Günün Tarihi:1 Mart 2021

60 öğrencinin başarısı


Hendek İmam Hatip Ortaokulu’nda LGS sınavında gösteren 60 öğrenci istedikleri liselere yerleşti.

Yerleştiler

Hendek Tepecikteki İmam Hatip Ortaokulu geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da LGS  yerleştirme sonuçlarında büyük bir başarı sergiledi. Merkezi yerleştirme, merkezi sınavla öğrenci alan Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Özel Program ve Proje Uygulayan İmam Hatip Liseleri ile Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezi sınav puanı üstünlüğüne göre yapıldı.  İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ağırlıklı olarak Fen Liseleri,  Sosyal Bilimler Lisesi ve Anadolu Liselerini kazandı.

60 öğrenci yerleşti

30 öğrenci Fen ve Sosyal Bilimler İHL, 11 öğrenci Fen Lisesi, 3 öğrenci Sosyal Bilimler Lisesi, 10 öğrenci Anadolu Lisesi, 2 öğrenci Meslek Lisesi, 4 öğrenci puan ile yetenek gerektiren liselere(Hafızlık-Güzel Sanatlar)  yerleşti. Böylece okulun 60 öğrencisi Merkezi Sınav ile istedikleri liselere yerleşti.

Şükran belgesi aldılar

Öğrenciler tedbir alınarak okula davet edilerek “Şükran Belgesi” takdim edildi.  Törene İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Bahattin Aydoğmuş, Şube Müdürü Tuncay Alioğlu ile öğretmen ve veliler katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Aydoğmuş, İmam Hatip okullarında okuduğunu, bu okullardaki başarılar ile gurur duyduğunu belirterek, “Başlarken bu okulumuzu tercih ettiğiniz için size teşekkür etmeliyim. Emeği geçen okul idaresi ve öğretmenler ile velilerimizi ve öğrencilerimiz tebrik ediyorum” dedi.

Mutluluk duydum  

Şube Müdürü Tuncay Alioğlu ise, ilçeye yeni geldiğini, başarılı bir okulun böylesine anlamlı bir etkinliğini görmekten ve burada olmaktan mutluluk duyduğunu, emeklerin zayi olmadığını bu nedenle emeği geçenleri tebrik ettiğini dile getirdi.

Ümitle bekleriz

Okul Müdürü Yunus Doğan, “Sınavla öğrenci alan liselere yerleşen öğrencilerimizin performanslarını gururla sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu başarının yakalanmasında emek veren çalışma arkadaşlarıma, öğrencilerime ve velilerime teşekkür eder, sonuçların imam hatip camiamıza hayırlı olmasını dilerim.  Sevgili öğrencilerimiz; Geleceği şekillendirmek için bugünden emek ve özveri gerektiğinin bilinciyle çalışıp,  2020 Liselere geçiş Sistemi(LGS) kapsamında yüksek puan alarak Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alan liseye yerleştiniz. Bu başarınız tebrik ediyor, güzel vatanımızın bir evladı olarak ülkemiz için nice başarılara imza atacağınız günleri ümitle bekliyoruz” dedi.

 

14 Ağustos 2020 , Cuma Bu haber toplam 658 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU