Günün Tarihi:25 Şubat 2021

Çok seneler geçti!


Her bir şehre hazineden yapılan ödemeler o şehrin yatırılan vergileri ile doğru orantılı. Ancak, Sakarya yıllardır hak ettiği payı bir türlü alamıyor.

Neden alamıyor?

Bilindiği gibi bir şehre hazineden yapılan ödemelerden o şehirden yapılan ihracata ödenen vergi iadeleri kesiliyor. Ve kalan kısım ödeniyor. Sakarya’nın ihracatı çok olduğu içinde tüm payı kesintiye uğruyor.

İhracatta 7. sıradayız

Sakarya son yıllarda ürettiği ürünlerle ihracat yapan iller sıralamasında sürekli ilk 10 arasında yer alıyor. 2020’nin ilk 6 ayında Sakarya ihracatta 7. sırada yer aldı.  Mevcut uygulamaya göre, ihracat yapan firmalara ödenen vergi iadeleri hazineden alacağımız paydan düşülüyor.

Yasal düzenleme

Kısacası ilimizden yapılan ihracat ne kadar çok olursa, hazineden alacağımız paylar o oranda düşüyor. Sakarya’nın zaman zaman eksi duruma düşen mağduriyetinin giderilebilmesi için yıllardır yapılması gereken yasal düzenlemenin bir an önce yapılması gerekiyor.

 

19 Ağustos 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 572 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU