Günün Tarihi:26 Temmuz 2021

Kuzuluk’taki pis kokuya Büyükşehir çareyi buldu


Termal turizmle birlikte var olan doğa güzelliği ile yerli yabancı insanları cezbeden ve o güzellikler nedeniyle de Kuzuluk’u tercih edip tatilini geçirmek isteyip gelenlerin özellikle bu yıl karşılaştıkları kötü ortam ve kötü koku gelenleri pişman etti.

Çöplük alanı

Geçmişte Kuzuluk Mahalle sınırları içinde olmasına rağmen, Akyazı Belediyesi’nce çöplük olarak kullanılan ve daha sonra kendi haline bırakılan alanda son günlerde yükselmekte olan duman ve ardından yükselen pis koku artık çekilemez hal alınca, civarda yaşayan insanlarla birlikte gerek devre mülk için, gerekse temiz havasından ve termal sularından yararlanmak için gelen yabancı insanlar bu olumsuzluktan bir hayli etkilendiler.

 

Muhtarları başvurdu

Kuzuluk Topçusırtı ve Orta Mahalle muhtarları sadece kendi mahallelerinde değil İlçe Merkezi Akyazı’yı da etkilediğinden bahsederek yayılan pis kokunun ortadan kaldırılması ve sürmekte olan yangının söndürülmesine yönelik yerel bazda yaptıkları girişimlerin bir sonuç vermemesi üzerine bu defa devreye mahalle sakinleri girdi. Çekilmez durumu Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin bizzat kendisine ilettiler.

 

Dayanamıyoruz

Müracaatlarında pis kokunun artık dayanılmaz bir noktaya geldiği, yaz aylarında olmalarına rağmen kapı pencere açamaz ve balkonlarında rahat bir şekilde oturup çaylarını içemez hale geldiklerini ve misafir ağırlayamadıkları hususlarına yer verdiler. Kendisine yapılan bu müracaat üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce hiç vakit kaybetmeden olay mahalline ekip göndererek sıkıntının giderilmesi ve ortadan kaldırılmasına yönelik ilk adımını attı.  

 

Büyükşehir çözüyor

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler çöplük alanda oluşan metan gazın dışarıya çıkarılmasına ilişkin olarak çöplük alanının belirli yerlerine borular döşemek suretiyle gazın çıkışını sağladı ve akabinde de işlem yaptığı alanda iş makinaları ile ıslah çalışmasını başlattı.  Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin talimatı ile çöp alanında ıslah çalışmaların başlamasını gören Kuzuluk Mahalle sakinleri memnun oldular.

 

Yüce’ye teşekkür

Mahalle sakinlerini kendilerini pis kokudan ve sürekli çıkan yangından kurtaracak olan çalışmayı başlatan Büyükşehir belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye teşekkür ederek, mutluluklarını dile getirdiler. Islah çalışmalarının ardından alanın tamamen düzeltileceğini ve güzelleştirme çalışmalarına başlanacağını öğrenen Kuzuluk Mahalle sakinleri memnun oldular. 

25 Ağustos 2020 , Salı Bu haber toplam 3251 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU