Günün Tarihi:25 Ocak 2021

Deprem belgesine ilk ödül İMO’dan


İnşaat Mühendisleri Odası Sakarya Şubesi, '17 Ağustos 1999; Yüzyılın En Uzun Gecesi' belgeselini hazırlayan genç yönetmen İhsan Kaya'ya deprem bilincine katkısı nedeniyle teşekkür plaketi verdi.

‘Bizim evladımız’

Odanın konferans salonunda düzenlenen tören belgeselin gösterimi ile başladı. Alkışlar arasında tamamlanan gösterimin ardından sahneye çıkan İMO Sakarya Şubesi Başkanı Hüsnü Gürpınar, “Deprem yıkıcılığının karşındaki en dirençli güç ve meslek, inşaat mühendisliğidir. 22 yaşındaki genç yönetmenimiz İhsan Kaya kardeşimizi canıgönülden kutluyorum. Bu belgeseli hazırlamakla unutulmaya yüz tutan deprem gerçeği hususunda Adapazarı şehir hafızasına çok değerli bir katkı sunmuştur. Yönetmen İhsan Kaya, İMO olarak bizim evladımızdır. 17 Ağustos depreminde enkazda kaybettiğimiz babası İbrahim Kaya, bizim üyemizdi. Ayrıca benim üniversiteden sınıf arkadaşım, neşeli, güleryüzlü, merhametli, dürüst ve namuslu bir inşaat mühendisiydi, bir imar müdürüydü. Biz camia olarak bugün burada bir evladımızı ağırlıyor ve onunla gurur duyuyoruz. İnşallah daha nice belgesellerle şehrimize ve ülkemize hizmet etmeye devam edecektir. IMO Sakarya Şubesi olarak bu anlamlı ve faydalı belgeseli hazırladığı için kendisine plaket sunuyoruz. Bu belgesele maddi manevi katkılar sunan her kurum ve kişiye de ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.' dedi.

 

Plaketler verildi

Şube Başkanı Gürpınar,  konuşmasının ardından yönetmen İhsan Kaya'ya teşekkür plaketi, söz konusu belgesele maddi manevi katkı sunan SATSO Başkanı Akgün Altuğ, Boğaziçi Koleji sSahibi Fatma Aygün Kahya,  Köfteci İsmail'in sahibi Yavuz Köprülüoğlu ve belgeselin danışmanı yazar Fahri Tuna'ya teşekkür belgeleri takdim etti.

 

Söyleşi yapıldı

Plaket ve belge töreninin ardında yazar Fahri Tuna'nın yönetiminde, yönetmen İhsan Kaya ile yaklaşık yarım saatlik bir söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşide Tuna'nın ve izleyicilerin sorularını cevaplayan yönetmen Kaya, depreme yaşadıklarını, başka kimsenin acı çekmemesi için böyle bir belgesel çekmeyi görev edindiğini, kendisine destek olanlara ve özellikle İMO’ya ve Başkanı Hüsnü Gürpınar’a teşekkür ettiğini söyledi.

 

27 Ağustos 2020 , Perşembe Bu haber toplam 650 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU