Günün Tarihi:25 Haziran 2022

‘Eğitim için hazırız!’


İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, okullardasalgına karşı her türlü tedbirin alınacağını belirterek, “Kimse merak etmesin çocuklarımız en iyi ortamda eğitimlerini alacaklar” dedi.

16 ilçeye pilot okul

Durmuş, başta hijyen olmak üzere tüm okullarda mesafe ve maske konusunda gerekli çalışmanın yapıldığını ifade ederken, “16 ilçemizde birer pilot okul oluşturduk. Tüm okullarımız bu pilot okul modelini alarak, okulların açılacağı 21 Eylül’e kadar çalışmalarını bitirecek” dedi.

Her öğrenciye bir sıra

Pilot okullarda bahçeden okul girişine, sınıflarda ve koridorlarda afişinden hijyenine kadar tüm tedbirlerin alındığını belirtenDurmuş, “Pilot okullarımızı alınacak tedbirlere örnek olması için oluşturduk. Hijyen seti ve ateş ölçer olacağı gibi sınıflarda daher öğrenci ismi yazılı sırada tek kişi olarak oturacak” dedi.

Eksikler gideriliyor

Milli Eğitim’de oluşturulan komisyonun okulları gezdiğini ve görülen eksiklerin de acilen giderildiğini ifade eden Durmuş, “Öğretmenlerimiz için okullara gerekli hijyen malzemesi ve maske yollandı. Şimdi öğrencilere yetecek kadar da maske sağlıyoruz. Pilot okuldaki ne ise en ücra köşedeki okulumuzda da sistem aynı şekilde olacak” diye konuştu.

Çocuklar önemli

Durmuş, henüz sınıfları oluşmayan 1-5 ve 9. sınıflarında oluşmasıyla tüm okullarda bu öğrenciler içinde isimlerinin yazı olduğu sıra olacağını belirterek, “

Geleceğimizi oluşturan çocuklarımız bizim için büyük önem taşıyor. Onların sağlığı her şeyden önemli. Biz de bu kapsamda Sakarya Milli Eğitim’i olarak her türlü ayrıntıyı düşünerek hareket ediyoruz ” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Sakarya’daki tüm okulların 21 Eylül’de eksiksiz şekilde eğitime hazır olacağını söyledi.

Erenler’de örnek olması için pilot okul olarak hazırlanan Ali Dilmen İlkokulu’ndaki bu durum tüm okullarda uygulanacak.

 

 

27 Ağustos 2020 , Perşembe Bu haber toplam 1969 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU