Günün Tarihi:21 Eylül 2021

Hendek’te işgale geçit yok


Hendek Belediyesi kaldırım işgallerine yönelik açıklamada bulundu.

Çözüm bulmak

Açıklamada, “CİMER’e yapılan şikayetlerin yanı sıra engelli vatandaşlarımız ve kadınlarımızdan gelen şikayetler ile yaşlılarımızın yaya ulaşımında yaşadığı sıkıntılar sonrasında kaldırım işgaline yönelik başlayan denetimlerle ilgili açıklama yapılması gereği duyulmuştur. Şehrimizde faaliyet gösteren tüm esnaf ve sanatkarlarımız bizim gözbebeğimiz, ekonomimizin can damarıdır. Esnafımıza büyük önem veren Başkanımız Turgut Babaoğlu, hemşerilerimiz tarafından yoğun bir şekilde şikayet edilen kaldırım işgaline çözüm bulmak adına 2 Eylül 2019 ve 6 Temmuz 2020 günü market, çay ocağı ve diğer esnafımızla iki ayrı istişare toplantısı düzenlemiştir. Bunlar basın ve sosyal medya aracılığıyla kamuoyuna duyurulmuştur.”

 

Kural ihlalleri

 “Ortak çözüm bulunması ve kimsenin mağdur olmayacağı bir uygulamaya gidilmesi adına düzenlenen toplantıda Başkanımız hoşgörü ile Hendek’e sahip çıkalım vurgusu yapmış; gelen şikayetlerin ortak akılla çözülmesi görüşünü yinelemişti. Bu görüşme ve toplantıların ardından Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından 24 Temmuz 2020 Cuma günü 45 esnafımıza yazılı tebligatta bulunulmuştur. Nihayetinde 17 Ağustos Pazartesi gününden itibaren kurallara ve uyarılara uymayan 14 esnafımıza, 5326 sayılı Kabahatler Kanunun 38/1 maddesi uyarınca cezai işlem uygulanmıştır. Ayrıca kural ihlali ortadan kalkana kadar gerekli idari yaptırımlar uygulanmaya devam edecektir.”

 

Kişiye özel değil

 “Buradan da anlaşılacağı üzere esnafımızla kimseyi mağdur etmeden; ortak, adil ve adaletli bir çözüm üretmek adına yapılan toplantılar sonrasında gerekli işlemler başlatılmıştır. Esnafımızın pandemi sürecinde yaşadığı sıkıntıları çok iyi biliyoruz. Ancak hep birlikte kurallara uymak, tüm hemşerilerimizin hak ve hukukunu gözetmek, şehrimize sahip çıkmak zorundayız. Kişiye özel bir uygulama asla olmadığı gibi, konunun farklı lanse edilmeye çalışılması art niyetli bir tutumun göstergesidir. Engelli vatandaşlarımız, kadınlarımız ve yaşlılarımızın beklentileri doğrultusunda kontrollerimizin devam edeceğini ifade ediyor, esnafımızın ise kaldırım işgali konusunda kurallara uymasını bir kez daha önemle rica ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

28 Ağustos 2020 , Cuma Bu haber toplam 1263 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU