Günün Tarihi:26 Eylül 2020

‘Sakarya’da OSB 13’e yükselecek!’


SATSO’daki TSE-Covid-19 belge dağıtım törenine katılanSanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’nin Sakarya’daki organize sanayi bölgeleriyle ilgili yaptığı açıklama iş dünyasını şaşırtmaya yetti.

Yüzde 1 bile değil

Bakan Yardımcısı Büyükdede,yaptığı konuşmasında Sakarya'ya Bakanlık olarak çok önem arz ettiklerini belirterek, “Sakarya’nın sanayi alanlarının toplam alana oranı yüzde 1 bile değil.  En büyük sıkıntısı sanayi alanları üretemiyoruz. Ülkemizin yüzde 0,35’i sanayi alanıdır” dedi.

Sakarya’yı övdü

Sakarya’nın Milli Tren üretecek olmasının yanında, Toyota gibi dev firmasıyla da hibrit otomotivin merkezi konumunda olduğunu belirterek, Sakarya’ya 4 tane daha organize sanayi bölgesi kurulması için başvuru olduğunu ve OSB sayısının 13’e yükseleceğini söyledi. İlimizde şu an için 9 OSB bulunurken, sadece Güney’e bir OSB yapılması için girişim vardı. Diğer 3 OSB için kimin girişim yaptığı bilinmiyor.

Nereye yapılacak?

Hatta  törende bulunan iş dünyası 4 OSB için kimin başvurduğunu ve yerlerini merak ederken, Vali Çetin Oktay Kaldırım’da yaptığı konuşmasında Sakarya’da potansiyel olduğunu belirterek, “Sayın Bakanımız ifade ettiler 13 OSB. İnşallah onun da müjdesi olmasını temenni ediyorum en kısa zamanda 13’üncü OSB’ye de ulaşırız, zira bu şehirde bu potansiyel fazlasıyla var” dedi.

Sakarya’da OSB’ler

1-Sakarya 1. OSB (Hanlı)

2. Sakarya 2. OSB (Hendek)

3-Sakarya 3. OSB (Söğütlü)

4-Sakarya 4. OSB (Ferizli)

5-Karasu’ya (özel) OSB

6-Kaynarca Mobilyacılar İhtisas

7-Kanarca Makine İmalatçıları (OSB)

8-Ferizli Otomotiv İhtisas OSB

9-Söğütlü Otomotiv-Karma OSB

 

 

 

 

31 Ağustos 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 6578 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU