Günün Tarihi:6 Mart 2021

Aşureler Beşir Derneği’nden


Sakarya Beşir Derneği bu yıl ihtiyaç sahibi ailelere 200 paket aşure ikramı yapacak.

Kardeşliğin sembolü

Sakarya Beşir Derneği Sakarya Temsilcisi Nevzat Yetişircan,  “Muharrem ayı ilahi bereket ve feyzin, rabbani ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı bir aydır. Muharrem ayı hem İslam tarihi açısından, hem de kültürümüz bakımından adeta paylaşmanın ve kardeşliğin sembolü olmuştur” dedi.

 

Pandemi nedeniyle

Bu yıl pandemi süreci nedeniyle aşureleri kapalı paketler halinde dağıtacaklarını belirten Yetişircan, “Yüzyıllar boyunca büyük bir coşku, heyecan ve muhabbet ile karşıladığımız bu ayda Beşir Derneği olarak her yıl gelenek haline getirdiğimiz, şehrin muhtelif yerlerinde yaptığımız aşure ikramını bu yıl pandemi süreci nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine aşure paketi vererek yapmayı uygun gördük. Toplamda 200 paket aşure ikramında bulunacağız ” dedi.

 

Hayırseverlere teşekkür

Yetişircan, “Bu vesileyle paylaşmanın önemini yeniden hatırlatmayı toplumda birlik beraberlik kardeşlik ve muhabbetin yaygınlaşmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz aşure ikramına katkı sağlayan, dağıtılmasında emeği geçen ve hayra vesile olan hayır sahiplerine çok teşekkür ediyoruz. Muharrem ayımız mübarek olsun. Bu mübarek günlerin ülkemizin birliğini, dirliğini, beraberliğini, kardeşliğini güçlendirilmesine vesile olmasını Allah'tan niyaz ediyoruz” diye konuştu.

 

1 Eylül 2020 , Salı Bu haber toplam 955 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU