Günün Tarihi:26 Eylül 2020

‘Sakarya’nın potansiyelinin farkındayız’


Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ve TSE Başkanı Prof.Dr. Adem Şahin, Sakarya 1. OSB ve kamulaştırma çalışmaları tamamlanan Doğu Marmara Makine İmalatçıları İhtisas OSB projesinde birtakım incelemelerde bulundular.

Patentli ürünler

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ’un ev sahipliğindeki inceleme ziyaretine Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’de katıldı. Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan İlaç firmasını ziyarette bulunan heyet, firmanın üretim süreçleri, ihracat potansiyeli, geliştirmiş olduğu patentli ürünler gibi birçok konuda incelemelerde bulunarak bilgi sahibi oldular.

 

Kaynarca OSB

Firma ziyareti ardından SATSO Başkanı A. Akgün Altuğ, Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ve Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, kamulaştırma çalışmaları tamamlanan ve altyapı çalışmalarına başlanacak olan Kaynarca Doğu Marmara Makine İmalatçıları İhtisas OSB projesi arazisinde bir takım incelemelerde bulundular. Mevcut heyeti; Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli, DOMİ OSB Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Çelik, Yönetim Kurulu Üyeleri ve OSB Müdürü karşılayarak projenin gidişatı hakkında bilgilendirdiler.

 

Katkı sağlayacak

İncelemeler esnasında konuşan Bakan Yardımcısı Büyükdede, sanayi ile tarımın entegre bir şekilde büyümesini önemsediklerine dikkat çekerek “Sakarya hem tarımsal, hem de sanayi anlamında ciddi potansiyele sahip bir şehir. Bizler de bakanlık olarak bu potansiyelin farkındayız ve buna uygun çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Şehrin arazilerinin hem tarımsal, hem de sanayi anlamda verimli kullanılması amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığımız ile koordineli çalışıyoruz. Arazilerimizi optimum verimli bir şekilde kullanmaya önem veriyoruz. DOMİ OSB çok büyük bir yatırım ve şehre ciddi katkılar sağlayacaktır. Kamulaştırma çalışmalarımızın ardından çok yakında altyapı projelerine başlanacak ve firmalar burada konumlanacak” ifadelerini kullandı.

 

Dikkat çeken il

Ziyaretlerin ardından görüşlerini dile getiren SATSO Başkanı Altuğ, Sakarya’nın potansiyelinin herkes tarafından bilindiğine vurgu yaparak “Bugün ilimizin önemli yatırımlarına ziyaretler gerçekleştirdik ve oldukça verimli geçti.Sakarya üretim yatırımları anlamında çok dikkat çeken bir il haline geliyor. Devam eden sanayi alanları projelerimizle şehrimizi çok daha ileriye götürme amacındayız. Hem tarım hem de sanayi anlamında güçlü olan potansiyelimizi verimli bir şekilde geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi. 

 

1 Eylül 2020 , Salı Bu haber toplam 8712 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU