Günün Tarihi:4 Mart 2021

Tatille gelen tehlike!


Son zamanlarda korona virüs salgını ile ilgili ciddi bir artış yok.Ancak, vakalar genellikle tatilden geriye dönenlerde görülüyor.

İki ilkokul

Korona ile ilgili Sakarya’da son durum üçü entübe olmak üzere yoğun bakımda 7 hasta bulunuyor. Servislerde ise toplam sayının 55 civarında olduğu belirtiliyor. Bu arada hafta sonunda Adapazarı’nda korona nedeniyle iki ilkokulun karantinaya alındığı söylentisi yayıldı. Oysa olayların aslı şöyle;

 

Türk-İş İlkokulu

Adapazarı Türk-İş İlkokulu’nda  (Eski Şeker İlkokulu) görev yapan bir öğretmen Ankara’dan tatilden döndükten sonra kendini iyi hissetmedi. Yapılan korona testinin sonucu pozitif çıkınca tedavisine başlandı. Ancak, öğretmenin çalışma arkadaşları ile bir teması olmadığından okul normal programına devam ediyor.

 

Şehit Ahmet Akyol

Mithatpaşa Mahallesi’ndeki Şehit Ahmet Akyol İlkokulu’nda görevli bir öğretmenin annesine yapılan korona testi pozitif çıkıyor. Anne evinde ilaçları verilerek aile fertleri ile birlikte karantina altına alınıyor. Okul yönetimi  psikolojik durumlarını göz önüne alarak öğretmenlerin uzaktan eğitimi  evlerinden vermesini istiyor. Bir anlamda okulda gönüllü bir karantina uygulanıyor.

 

1 Eylül 2020 , Salı Bu haber toplam 1376 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU