Günün Tarihi:28 Kasım 2020

‘Kira bedelini sattığımız ürünlere de yansıtıyoruz’


İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ve partili yöneticilerle gittiği Sebze ve Meyve Hali’nde esnaflardan duydukları karşısında da şaşırdılar.

En pahalısı

Başkan Kılıçaslan, il yöneticisi Kadir Deniz’i ziyaret ettiklerini belirterek,” Türkiye’de eşi görülmemiş bir yöntemle adeta hal esnafına eziyet çektirmek üzere planlanmış bir sistemle karşılaştık. Kendilerinden alınan fahiş kira bedelleri nedeniyle zor durumda olduklarını, bu kira bedellerini ürünlere yansıtmak zorunda kaldıklarını ve Türkiye’nin en pahalı meyve ve sebzesini tarım şehrinde yaşayan Sakaryalıların yediğine bir kez daha şahit olduk” dedi.

Çözüm

Kılıçaslan, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin ise konu ile ilgili hiçbir müdahalede bulunmadığını, alternatif bir proje geliştirmek istemediğini öğrendik. Sadece adı “hal” olan bu organizasyonun, özel bir işletme tarafından yapılarak esnafı burada ticaret yapmaya zorlamasından ibaret bir durum söz konusu. Büyükşehir belediyesinin acilen bu konuya çözüm bulmasını gerekiyor” dedi.

 

2 Eylül 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 629 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU