Günün Tarihi:2 Temmuz 2022

Arifiye meclisi toplandı


Arifiye Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’nun başkanlığında gerçekleştirildi.

Zafer unutulmadı

Arifiye Belediye Kültür Merkezi Meclis Salonunda  yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Karakullukçu, “Geçtiğimiz günlerde 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladık. Bizlere bu zaferi armağan eden Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, bu vatan için kanını döken tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.  Yine geçtiğimiz günlerde Muharrem ayına girdik. Muharrem ayının tüm İslam âlemine birlik, beraberlik ve hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi. Toplantıda belediye meclisi gündeme alınan 5 maddeyi görüşerek karara bağladı.

Maddeler görüşüldü

İmar Komisyonuna havale edilen Karaaptiler Mahallesi G24C03C4B pafta “Rekreasyon Alanı” olarak planlı alanda SEDAŞ A.1554.ŞB.0009 proje kodlu 1 Adet Trafo yerine yönelik 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğine ait İmar Komisyon Raporu.  İmar Komisyonuna havale edilen Hacıköy Mahallesi Kırsal Yerleşik alanına ilişkin 1/1000 ölçekli uygulama imar planına ait İmar Komisyon Raporu. İmar Komisyonuna havale edilen Kumbaşı Mahallesi Kırsal Yerleşik alanına ilişkin 1/1000 ölçekli uygulama imar planına ait İmar Komisyon Raporu. İlçe sınırlarını kapsayan alanda Büyükşehir Belediye Meclisi’nce 09.02.2015 tarih ve 2/50 sayılı kararı ile onanan Sakarya ili 1/25000 ölçekli Nazım İmar Planı ve hükümlerince İl Toprak Koruma Kurulunun değerlendirme kararına istinaden İmar Planına esas Kamu Yararı Alınacak Alanlar için Plan ve Proje Müdürlüğünün talep yazısı. Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Mülkiyeti Hazineye ait 895 ada 2 numaralı parsel üzerinde Belediyemize ait taşınmazın 10 yıllığına tahsisi konuları görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

3 Eylül 2020 , Perşembe Bu haber toplam 316 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU