Günün Tarihi:25 Kasım 2020

MHP’den tacize sert tepki


MHP Akyazı İlçe Teşkilatı düzenledikleri basın toplantısında hem Genel Başkanları Devlet Bahçeli’nin gündeme getirdiği idam konusu ile ilgili bilgi verdi hem de tarikat liderinin cinsel taciz olayına sert tepki gösterdi.

İdam cezası

Parti binasında gerçekleşen toplantıya İlçe Başkanı Ali Dertli, Belediye Meclis Üyeleri Furkan Çakıroğlu ve Ahmet Çetin ile bazı yönetim kurulu üyeleri katıldı. İlçe Başkanı Ali Dertli, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin gündeme getirdiği idamla ilgili görüşlerine ilişkin yaptığı açıklamasında “ Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Milliyetçi Hareket Partisinin idam cezası meraklısı değildir. Ne var ki, korku sınırını geçen suç ve suçlularla mücadelenin başarıya ulaşabilmesi maksadı ile içinden geçtiğimiz süreçte başkaca bir yol ve seçenek olmadığı da nettir ve alternatif sizdir. Bu konuda idam cezasının hukuk mevzuatımıza tekrar alınması iğrenç ve ilkel suçların işlenmesini caydırabilecektir. Çocukları, kadınları, masum ve mazlumları en aşağılık yöntemlerle hedef alan canilerin, katillerin, insanlık düşmanlarının fiillerine karşılık gelen cezaların adil ve orantılı tespiti milli birlik ve dayanışma şuurunun istikbali açısından zorunluluktur demekte ve bebek katillerinin, sapıkların, alçakların, tecavüzcülerin layık oldukları cezalara çarptırılmaları açıklamasına aynen katıldığımızı ifade etmek istiyoruz” dedi.

Akyazı’nın ilgisi yok

Dertli, “Akyazı İlçemizde meydan gelen taciz olayı bizleri ziyadesiyle üzmüştür. Devletimizin yetkili organları olayı titizlikle takip ederek yargı sürecini başlatmış ve süreç bir tutuklamayla devam etmektedir. Bu konuda adalet ve yargı sistemimize güveniyor ve yargı gerekli inceleme ve araştırmalar neticesinde Devletimizin yetkili yargı organlarının en doğru kararı vereceğine de inanıyor ve güveniyoruz. Kanaatimiz ve beklentimizde bu yöndedir. Makamı, kimliği ne olursa olsun hiç kimsenin masum ve savunmasız, bakmaya bile kıyamadığımız çocuklarımıza dokunmaya hak ve salahiyeti yoktur. Temennimiz gerekli araştırmalar yapılarak suçluların en ağır şekilde cezalandırılmalarından yanadır.  MHP Akyazı İlçe teşkilatı olarak olayın takipçisi olacağımız gibi yaşanan bu çirkin olayla Akyazı’nın yakından uzaktan ilgisi yoktur. Böyle olmasına rağmen Akyazı’mızın bu çirkin olayla anılması asla kabul etmiyor ve bir kez daha suçlunun ya da suçluların en ağır şekilde cezalandırılmalarını yüce yargımızdan bekliyoruz” dedi.

 

5 Eylül 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 197 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU