Günün Tarihi:17 Nisan 2021

‘Utanç verici olayın Akyazı ile ilgisi yok’


Akyazı Kuzuluk’ta yerleşkesi olan Uşşaki Tarikatı Lideri’nin tutuklanmasına yol açan çocuğa cinsel taciz iddiası olayına, tepki gösteren Akyazılılar, “Bu kişinin Akyazı ile yakından uzaktan ilgisi yok” dediler.

Esnaf odaları

SESOB’a bağlı Akyazı’daki Bakkallar Odası Başkanı Hüseyin Kaliç, Manifaturacılar Odası Başkanı İsmet Öztürk, Ağaç İşleri Odası Başkanı Turhan Gürel, Esnaf Odası Başkanı Emin Üstün ve Berberler Odası Başkanı Hasan Cengiz olayla ilgili olarak basın toplantısı düzenlediler. Sert tepkinin gösterildiği basın açıklamasını Manifaturacılar Odası Başkanı İsmet Öztürk okudu.

Akyazı kötülenemez

Esnaf odası başkanlarının ortak basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı; “Son günlerde yerel ve ulusal basında çıkan taciz olayının sanki Akyazı’da her insanı kötü gibi veya Akyazı’mızı kötülüyor gibi gösterilmesi bizi ve odalarımıza bağlı olan 4 bin 500 esnafımızı derinden üzmüştür. Olayda sanık olan ve cezaevine gönderilen kişinin Akyazı’yla yakından uzaktan bir ilişiği yoktur. O kişinin pandemi nedeniyle İstanbul’dan Kuzuluk’taki dergaha geldiği öğrenilmiştir” denildi.

Utanç verici olay

“Turizm cenneti ilçemizin aynı özellikteki bir mahallesinde böyle bir olayın yaşanmış olması değişik dallarda esnaflık yapan ve Ahilik kültürüyle yetişmiş 4 bin 500 esnaf kardeşimizi bu utanç verici olay derinden üzmüş ve hepimizi derinden yaralamıştır” denilen açıklama şöyle devam etti; “Böyle üzücü ve aynı zamanda yüz kızartıcı bir olayın Akyazı’mızla, Akyazı’da yaşayan insanlarla hiçbir bağlantısı yoktur. Bu utanç verici olayı hiç kimse Akyazı’ya ve Akyazı’da yaşayan insanlara mal edemez”.

En ağır ceza verilmeli

Açıklama şöyle devam etti;”Yargımızın bu olayda üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapacağına olan inancımız tamdır. O şahsa en ağır cezanın verilmesi en büyük temennimizdir. Adımızın bundan sonra böyle olaylarla anılmaması için bizde Akyazılılar olarak üzerimize düşen görevi fazlasıyla yapacağımızın bilinmesini istiyor ve bu üzüntümüzü Odalarımız ve Odalarımıza kayıtlı olan 4 bin 500 esnafımız adına kamuoyuyla paylaşıyoruz”. Oda başkanları tarafından düzenlenen basın toplantısına AK Parti İlçe eski Başkanı ve şu anda esnaflık yapan Osman Karaoğlan’da katıldı.

5 Eylül 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 1409 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU