Günün Tarihi:26 Eylül 2020

‘13 yıldır bir çivi bile çakmadılar!’


Karasu İlçesi’nde daha önce ‘Serbest Bölge’ ilan edilen arazilerinde içinde bulunduğu bin 700 dönüm araziyi fabrika yapmak üzere 2007 yılında alan Kibar Holding tam 13 yıldır araziye bir çivi bile çakmadı.

5 yılda olacaktı

Karasu Denizköy’deki bin 700 dönümlük arazinin 5 yıl içinde fabrika yapılması kaydıyla firmaya verildiğini belirten Karasulular, “Aradan yıllar geçti. Kibar Hoding’in sahipleri ile yöneticileri arada sırada Karasu’ya uğrayıp, ‘onu yapacağız bunu yapacağız’ dediler ama ortada maalesef şimdiye kadar yapılan bir yatırım yok” dediler.

Alimünyum fabrikası

Kibar Holding’in buraya liman, doğalgaz çevrim santrali, alüminyum haddeleme ve çelik fabrikası kurmayı planladığını defalarca açıkladığını vurgulayan Karasulular, “Bugün yarın derken aradan tam tamına 13 yıl geçti. 13 yıldır çivi çakmayanlara karşı ne yapıldı?” dediler.

Yeni yatırımcı gelsin

Karasulular kendilerini 13 yıldır yatırım konusunda oyalayan Kibar Holding’ten yerin geri alınmasını isterlerken, “Devlette devamlılık esastır. Niçin bu yerin takibi yapılmıyor? Bu işte kimin vebali varsa hesap versin. Kimse devletin yerini verdiği sözü yerine getiremiyorsa boş yere işgal etmesin, yeni yatırımcı gelsin” dediler.

Geldiler gittiler

anlatıp durdular

Karasu’da yatırım yapmayı hedefleyen Kibar Holding 2007 yılında aldığı bin 700 dönümlük arazi için Karasu’ya defalarca geldiler ve ne yapacaklarını anlatıp gittiler.

2 Başkan da gitti

Kibar Holding’in ilk yatırım yapacağı zaman Belediye Başkanı olan Ahmet Genç ve sonrasında 10 yıl başkanlık yapan Mehmet İspiroğlu’da şimdi başkan değil… Ama ortada halen yatırım yok. Şimdi ki Belediye Başkanı İshak Sarı’dan bin 700 dönümlük arazinin Kibar Holding’ten alınması için mücadele etmesi isteniyor.

Neymiş

13. OSB

olacakmış

Sakarya’da 5 yıl içinde yatırım yapılacağı ifade edilen bin 700 dönümlük araziye 13 yıldır bir çivi çakılmazken, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ilimizde 4 yeni OSB daha kurulacağını açıklamasını ve bunu destekleyenleri de anlamak mümkün değil…
 

7 Eylül 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 6541 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU