AGD geleceği planladı8 Eylül 2020, Salı

Yıllık dönem

Toplantıya, Şube Başkanı Ali Ahmet Çelik ve yönetim kurulu katılım sağladı. Tüm komisyonlar sırasıyla sunumlarını yaparken, geçmiş bir yıllık dönem değerlendirmesi ve gelecek bir yıllık dönem içerisindeki faaliyetlerin planlanmasını gerçekleştirdi. Toplantının devamında komisyonların tamamının katılımı ile istişare edilecek konular değerlendirmeye açıldı.

 

Modele uygun

Toplantıda konuşan Şube Başkanı Ali Ahmet Çelik, “Bölgemizde ve İslam dünyasında yaşanan olayları göz önüne aldığımızda bu yılki çalışmalarımızda her zamankinden daha çok gayretli olmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Ve çalışmalarımızı faaliyetlerimizi ona göre şekillendireceğiz. Selamlaşacağız, hediyeleşeceğiz, yüzümüzden tebessüm eksik olmayacak. Yaptığımız mücahedeyi en güzel şekilde kardeşlerimize anlatacağız. Teşekkür beklemeyeceğiz ama teşekkür etmesini bileceğiz.Modele uygun çalışacağız. Bu yıl Sakarya halkının karşına birbirinden farklı projeler ve etkinlikler ile çıkacağız. Şartlar ne kadar ağır olursa olsun bizler her zaman dik durmalı ve hedefimiz doğrultusunda çalışmaya devam etmeliyiz” dedi.

 

Yıllık takvim

Derdi olan bir ekip olduklarının altını çizen Teşkilatlanma Başkanı Celal Aydın, “Bir yıl boyunca Sakarya’mıza yediden yetmişe nasıl faydalı oluruz? Sorusuna cevap aradık. İnanıyoruz k bu yıl çok daha güzel projelere hep beraber imza atacağız. İstiyoruz ki Sakarya’da derdi dinlenmemiş, ocağı tütmemiş bir tek insan kalmasın. Bu minvalde hazırlamış olduğumuz bir yıllık etkinlik takvimindeki projelere hiç vakit kaybetmeden uygulamaya başlayacağız. Güzel haberleri ilerleyen zamanlarda hep beraber alacağız” dedi.

 

Ciddi planlama

Erken yaşlarda sosyal, kültür ve akademik anlamda doğru yönlendirilen çocukların bulundukları coğrafyanın mayası olacağını ifade eden Ortaokullar Komisyonu Başkanı Mevlüt Yürür’de, “Türkiye genelindeki tüm ortaokul öğrencilerine yönelik sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin organize edilmesi hususunda ciddi bir planlama yaptık. Sakarya’da yaşayan gen fidanlarımızın yeteneklerini geliştirebilecekleri ortamlar inşa etmek için var gücümüzle çalışacağız. Ortaokullar öğrencilerinin eğitim hayatlarında başarılı olabilmeleri için rehber olmak en önemli hedeflerimizdendir. Çocukların okumaya olan ilgilerinin artması adına kaşif gruplarımızda birbirinden renkli etkinlikler ile yeni döneme hazırız” dedi.

 

Gelecek nesiller

Yürür, “Sadece akademik ve sosyal eğitimler değil aynı zaman her geçen daha çok zorlandığımız öğrenci ile velileri arasındaki bağın kuvvetlenmesi adın da önemli çalışmalarımız olacak. Eğitimler ve çeşitli etkinlikler düzenleyerek milli ve manevi değerlerine bağlı, topluma fayda sağlayacak ve gelecek nesillere yön verebilecek nesiller yetiştirmek için tek eksiğimiz bizimle aynı tastan çorba içecek öğrencilerime ulaşmak. Her genç bir yarındır anlayışıyla çıktığımız bu yolda,  her bir gencimiz bizim için çok değerlidir. Sakarya’nın her kesiminden evlatlarımızı Kaşif Grubu çalışmalarımıza bekliyoruz.” diye konuştu.

 

Sakarya gençliği

Gerçekleştirilen planlama kampının verimli ve eğlenceli geçtiğini belirten Liseler Komisyonu Başkanı Yusuf Sadra Özen’de, “Komisyonlarımızdaki kardeşlerimiz ile toplantımızı yaparak genel merkezimizin çizmiş olduğu yol haritasına göre Sakarya gençliğine ulaşabilmek için yapılacak çalışmalarımızı planladık. Dönem boyunca yapacağımız okul başkanı atama çalışmaları, karavan grubu çalışmaları, Cuma sohbetleri, okuma grupları, Düşünce Okulu gibi salon programlarıyla gençlerin, milli ve manevi değerlerine bağlı, kendine, ailesine, çevresine ve Rabbi’ne karşı sorumluluklarının farkında olabilmesi için gayret edeceğiz. Toplumda huzursuzluğun had safhada olduğu bu dönemde Anadolu Gençlik Derneği olarak yapmış olduğumuz çalışmalar gençlerimizin geleceğine ışık tutacaktır. Biz bu kardeşlerimiz için gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız” dedi

 

 

Bu haber toplam 3304 defa okundu.