Günün Tarihi:26 Eylül 2020

‘Sakarya huzur şehridir’


Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, eşi Berihan Kaldırım ile birlikte Kocaali ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Beraberliğin önemi

Diyarbakır, Batman, Mardin ve Adana illerinden gelip ilçedeki bahçelerde fındık hasadı gerçekleştiren işçileri ziyaret eden Vali Kaldırım, birlikte fındık topladı. İşçilerle bir süre sohbet edip kolaylıklar dileyen Vali Kaldırım, birlik ve beraberliğimizin önemine vurgu yaparak fındık sezonunun bereketli geçmesi temennisinde bulundu.

 

Sana yevmiye yok

Fındık işçileriyle hoş bir muhabbet gerçekleştiren Vali Kaldırım’a takılan Batmanlı Dayıbaşı Mustafa, “Sayın Valim, iyi fındık toplayamıyorsun, arkada bırakıyorsun, sana yevmiye yok!” sözüne Vali Kaldırım'ın Mardin’den gelen Dayıbaşı Abdülkadir dönerek, “Bak yevmiyemizi kestiler Abdülkadir bey, işimiz zor!” diyerek cevap vermesi gülümsemelere neden oldu.

30 yıldır Batman’dan ilimize fındık toplamak için geldiğini ifade eden Dayıbaşı Mustafa, “Biz hep biriz, beraberiz, kardeşiz” diyerek bugüne kadar Sakarya’da herhangi bir sorun yaşamadıklarını söyledi.

 

Adli süreçte

Aşının peşinde koşan, alın teri döküp ekmeğini kazanan işçi kardeşlerimizin gününe ortak olmak ve onların varsa sıkıntılarını gidermek amacında olduklarını ifade eden Vali Kaldırım, “İlimizdeki işçi kardeşlerimiz bizlere birer emanettir. Yaşanan müessif ve münferit olayın bütün Sakarya’ya mal edilmesi yanlıştır. Bu tür olaylara karşı asla müsamaha göstermeyiz, göstermeyeceğiz. Bu konuda da gereği ne ise, o yapılıyor, yapılacaktır. Şu anda asla tasvip etmediğimiz bu olaya sebep olanlar gözaltındadır ve adli süreç devam etmektedir. İdari olarak da ne gerekiyorsa yapılacaktır. Olayın mağduru olan aile fertleriyle hem Bakanımız Süleyman Soylu, hem de ben bizzat görüştüm. Onlara hem geçmiş olsun dileklerimizi ilettik hem de devlet olarak her zaman arkalarında olduğumuzu belirttik. Asla tasvip etmeyeceğimiz bu tür olaylara kesinlikle müsaade etmeyiz. Bundan kimsenin endişesi olmasın” diye söyledi.

 

Başkanlara talimat

Bütün kaymakam ve belediye başkanlarına ilimize çalışmaya gelen işçileri ziyaret ederek sorunlarını dinlemeleri talimatı verdiğini ifade eden Vali Kaldırım, bir huzur şehri olan Sakarya'mızın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman dışardan gelen insanlara bağrını açarak misafirperver davranacağını ifade etti.

 

‘Huzur şehridir’

Sakarya’nın son derece misafirperver, kalbi sevgi dolu, asil insanların şehri olduğuna da değinen Vali Kaldırım, “İlimiz dokusu, kimliği, hoşgörüsü, sağlam kodları, misafirperverliği, huzuru, gönül zenginliği ile farklı coğrafya ve kesimlerden insanların uyum ve güven içinde yaşadığı muhteşem bir şehirdir. Ülkemiz doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine nasıl bir bütün ise, ilimizde de vatandaşlarımız birlik ve beraberlik içerisinde yaşamaktadırlar. Sakarya, ‘Huzur şehri’ olarak tanınıyor. Bizim dostluğumuza, kardeşliğimize, birlik ve beraberliğimize kimse zarar veremez” dedi.

 

Bereketli olsun

Her sıkıntılarında işçilerin daima yanlarında olduklarını belirten Vali Kaldırım, ziyaretin sonunda mevsimlik işçilere kolaylıklar dilerken fındık hasadının da bereketli geçmesi temennisinde bulundu.

 

Şehit ailesi

Vali Çetin Oktay Kaldırım buradaki temaslarının ardından 1995 yılında Van ili Özalp ilçesinde Şehit olan Jandarma Teğmen Sebahattin Şanlı’nın ailesini ziyaret ederek annesine Kur’an-ı Kerim ve bayrak verdi. Tüm şehitlere duaların edildiği ziyarette Vali Kaldırım, şehit aileleri ile gazilerin her zaman yerinin ayrı olacağını söyledi.

 

Esnaf ziyareti

Gümüşoluk Mahallesindeki esnafları gezerek hayırlı ve bol kazançlar temennisinde bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım, buradaki vatandaşlarla hasbihal ederek talep ve sorunlarını da dinledi. Çocuklarla yakından ilgilenerek onlara çeşitli hediyeler veren Vali Kaldırım’a ziyaretlerinde Kaymakam Dr. Emre Nebioğlu, Belediye Başkanı Ahmet Acar, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Mansur Saldıran ve Gümüşoluk Mahalle Muhtarı Bilal Hazar da eşlik etti.

 

8 Eylül 2020 , Salı Bu haber toplam 6426 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU