Günün Tarihi:26 Eylül 2020

MHP son kongresini Hendek’te yaptı


MHP Hendek İlçe Teşkilatı Olağan Kongresi Atatürk Spor Salonu’nda tek adayla yapıldı. İlçe kongrelerinin sonuncu olan Hendek’te Başkan Burhan Namlı yeniden seçildi.

Kongreye katılım

KOVİD-19 tedbirleri kapsamında düzenlenen kongrenin Divan Başkanlığını MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül yaptı. Divan üyeliğini ise İl Başkan Yardımcısı Oğuz Alkaş ve Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu yaptı. Kongreye  İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, İl Yönetimi, Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Ülkü Ocakları İl Başkanı Soyhan Sofuoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal, MHP ilçe Başkanları, STK Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri ve delegeler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından faaliyet ve mali raporlar okundu. Raporların okunmasının ardından konuşmalara geçildi.

 

Ülkücü hareket

13.ncü olağan kongrenin hayırlı olması temennisinde bulunan MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı, “Milliyetçi-ülkücü hareket liderimiz öncülüğünde bayrağımızı yere düşürmeden her türlü zorluğa göğüs gererek yoluna devam etmekteyiz. Ülkücü hareket engellenemeyecektir” dedi.

 

Cumhur ittifakı

Burhan Namlı’nın yeniden göreve seçildiği kongrenin hayırlı olmasını dileyen Başkan Babaoğlu, “Belediye Başkanı olarak bu kongrede yer almaktan ayrı bir gurur ve heyecan duyuyorum. Ülkemizin içeride ve dışarıda yaşadığı sorunlar artarak devam ederken,  vatanımızın dört bir tarafında düşmana karşı gösterilen çelikten iradenin çimentosu olan MHP güçlü kadrolarıyla Cumhur İttifakına sımsıkı bağlıdır. Türk’ün gücünü tüm dünyaya bugün olduğu gibi göstermeye devam edeceğiz. Bu doğrultuda “Önce Ülkem ve Milletim Sonra Partim ve Ben diyen”  liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin emrinde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sonuna kadar tüm gücümüzle yanında olacağız” dedi.

 

Milli ve yerli

İl Başkanı Ahmet Ziya Akar konuşmasında, “İlçe başkanımız Hendek’te bayrağı devraldığından bu yana yönetimi ile birlikte haktan, hakikatten, teşkilat disiplininden, milliyetçi-ülkücü harekete yaraşır bir tavır takınarak hareketin bayrağını göndere çekmiş, leke sürdürmeden, halel getirmeden bugünlere kadar taşıyabilmiştir. Allah kendisinden ve yönetiminden razı olsun. Siyaset kurumu ve siyaset durumundaysa şu anda milli ve yerli olarak söyleyeceğimiz tamamen millet iradesine bağlı gücünü Türk milletinden alan Cumhur ittifakı ve ittifak hukuku var. Cumhur ittifakı Bugün bugünün Türkiye'sine yarına taşıyacak şuur ve baş servete sahip kadrolarıyla, kadrolaşma süreci ile, geliştirdiği ittifak hukukuyla bizi yarınlara taşıyacak yegâne güç unsurdur” dedi.

 

Cumhur ittifakı

Milletvekili Bülbül’de konuşmasında, “Cumhur İttifakı’nın gereği budur. Bu birlikteliğin, beraberliğin hesabi değil, hasbi bir birliktelik olduğunu da işareti olduğunu düşünüyorum bu açıdan da çok kıymetli. Cumhur ittifakı tertemiz düşüncelerle ortaya çıkmış olan bir iltifattır. Bunu nereden biliyoruz çünkü Cumhur ittifakı aleni bir şekilde, şeffaf bir şekilde, ahlaki bir şekilde kuruldu. Adımları ilk temelleri bu şekilde atıldı. İttifakımızın gücü aleniliğinden ve şeffaflığından kaynaklanmaktadır ama karşımızda bugün yer alan ve özellikle Liderimizin de Zillet olarak ifade ettiği yapının da beklentisi ve güç noktasındaki en önemli kaynak gördüğü şey de gizliliği, karanlık yönü ve bu noktada Milletimizden kaçırdığı gündemidir” dedi.

 

Yönetim kurulu

Konuşmaların ardından seçime geçildi. Kongreye tek liste ile giden mevcut başkan Burhan Namlı güven tazeleyerek yeniden seçildi. Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu. Aytekin Özdemir, Fatih Göktuğ Yıldız, Hasan Çalman, Kamil Aygen, Murat Ermiş, Murat Esen, Murat Mülazimler, Nihal Erol, Osman Hakan Başkara, Özay Kuru, Özcan Nişancı, Samet Gülle, Sami Yılmaz, Savaş Yılmaz, Serkan Başmanav, Tahsin Kızar, Uğur Nal, Yusuf Zengin, Bülent Aytaç, Ekrem Bayandır, Eyüp Kılıçal, Fatih Yılmazcan, Fazlı Açıkdeniz, Hasan Hüseyin Bıçakçılar, Hüseyin Çetinkaya, Mehmet Coşan, Mevlüt Örnek, Murat Çakır, Murat Şeker, Necmettin Sevencan, Nurullah Akçay, Osman Önsarı, Sedat Demirel, Taner Yılmaz, Yaşar Aygüneş, Abdurrahman Berber.

 

İl Delegeleri;

Abdurrahman Berber, Ahmet Yılmaz Saraç, Asım Bilgi, Atilla Tezgel, Aydın Bostancı, Aytekin Özdemir, Burhan Namlı, Bülent Aytaç, Erdoğan Gürbüz, Fatıma Mine Bülbül Keskin, Fatih Özkür, Fatih Yılmazcan, Fazlı Açıkdeniz, Gökhan Kavas, Hamdullah Akçay, Hasan Batı, Hasan Hüseyin Bıçakcılar, Hasan Murat Aksak, Hızır Çağrı Güngör, Hüseyin Çetinkaya, Hüseyin Görüm, İdris Sarıca, İlhami Cancı, İsmet Bahadır, Kamil Aygen, Kartal Türk, Mehmet Bayraklı, Mehmet Coşan, Mehmet Kavis, Mehmet Nuri Şafak, Mevlüt Örnek, Muhammed Levent Bülbül, Muharrem Bülbül, Murat Çakır, Murat Mülazimler, Nadir Çimen, Necmettin Sevencan, Nigar Akçay, Osman Çamur, Osman Hakan Başkara, Osman Sarı, Ömer Gürbüz, Özay Kuru,Özcan Nişancı, Ramazan Çatak, Samet Gülle, Sami Yılmaz, Serkan Başmanav, Sıtkı Yaz, Tahsin Kızar, Taner Yılmaz, Turgut Babaoğlu, Uğur Nal, Vedat Yiğit, Yaşar Aygüneş, Yavuz Gürbüz, Yusuf Akçay, Yüksel Kurtul, Zübeyde Gürbüz

 

8 Eylül 2020 , Salı Bu haber toplam 4270 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU