Sağlıkçılar pandemiyi değerlendirdi9 Eylül 2020, Çarşamba

Ağır stresliler

Sendika binasında gerçekleşen toplantıda İl Kadın Komisyonu Başkanı Kezban Gençali Yönetim Kurulu ve komisyon üyeleri hazır bulundu. Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Abdullah Sönmez, “Değerli komisyon Başkanımıza yönetim kuruluna ve üyelerine çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Sağlık çalışanlarımızın çoğunluğunu kadınlar oluşturuyor, yoğun tempo ile bir yandan evleri bir yandan işleri arasında ve ağır stres altına hizmet ediyorlar. Kadın sağlık çalışanlarımızın sorunlarını ele alacağınız toplantınızın hayırlara vesile olmasını Rabbimizden niyaz ediyorum Şube Yönetim Kurulumuz adın teşekkür ediyorum.”

Döner sermaye

İl Kadın Komisyon  Başkanı Gençali ise, “Tüm Dünyada ve Ülkemizde kovit-19’la mücadelede sağlık çalışanları olarak cephede mücadele ediyoruz. Sağlık çalışanları olarak evlerimizden, eşlerimizden ve evlatlarımızdan ayrı kalarak verdiğimiz savaşta bazen aynı duyarlılığı göremiyoruz ve bu bizim içimiz gerçekten yakıyor. Bizler sağlık çalışanı kadınlar olarak başta Bakanlığımızın yüzleri güldürecek adımları hızla atmasını bekliyoruz. Ağırlaşan iş yükünü hafifletecek olan personel istihdamının arttırılması, adil ve hakkaniyetli döner sermaye dağıtımının çıkarılması adaletsiz  döner sermaye dağıtımına son verilmesini bekliyoruz.”

Destek istediler

Gençali, “Kurum idarecilerinin asli görevlerinin yanında ilave işler yüklerken bizlerin aynı zamanda birere anne olduğumuzu eş olduğumuzu unutmamalarını bunu göze alarak görevlendirme yapmalarını bekliyoruz. Kovit-19’la mücadelede şehit olan sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet ailelerine ve tüm sağlık çalışanlarımıza sabırlar diliyorum. Ve tüm halkımıza özellikle rica ediyorum bizlere destek olsunlar ve ‘Maske-Mesafe-Temizlik’ kuralına uysunlar. Bizleri her daim desteleyen İl Başkanımız Abdullah Sönmez ve yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum” dedi .

 

Bu haber toplam 230 defa okundu.