Günün Tarihi:6 Mart 2021

Sağlıkçılar pandemiyi değerlendirdi


Sağlık Sen Sakarya Şube Başkanı Abdullah Sönmez, İl Kadın Komisyonu Başkanı Kezban Gençali ve yönetimi pandemi sürecinde sağlıkçıların yaşadıkları sorunları değerlendirdi.

Ağır stresliler

Sendika binasında gerçekleşen toplantıda İl Kadın Komisyonu Başkanı Kezban Gençali Yönetim Kurulu ve komisyon üyeleri hazır bulundu. Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Abdullah Sönmez, “Değerli komisyon Başkanımıza yönetim kuruluna ve üyelerine çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Sağlık çalışanlarımızın çoğunluğunu kadınlar oluşturuyor, yoğun tempo ile bir yandan evleri bir yandan işleri arasında ve ağır stres altına hizmet ediyorlar. Kadın sağlık çalışanlarımızın sorunlarını ele alacağınız toplantınızın hayırlara vesile olmasını Rabbimizden niyaz ediyorum Şube Yönetim Kurulumuz adın teşekkür ediyorum.”

Döner sermaye

İl Kadın Komisyon  Başkanı Gençali ise, “Tüm Dünyada ve Ülkemizde kovit-19’la mücadelede sağlık çalışanları olarak cephede mücadele ediyoruz. Sağlık çalışanları olarak evlerimizden, eşlerimizden ve evlatlarımızdan ayrı kalarak verdiğimiz savaşta bazen aynı duyarlılığı göremiyoruz ve bu bizim içimiz gerçekten yakıyor. Bizler sağlık çalışanı kadınlar olarak başta Bakanlığımızın yüzleri güldürecek adımları hızla atmasını bekliyoruz. Ağırlaşan iş yükünü hafifletecek olan personel istihdamının arttırılması, adil ve hakkaniyetli döner sermaye dağıtımının çıkarılması adaletsiz  döner sermaye dağıtımına son verilmesini bekliyoruz.”

Destek istediler

Gençali, “Kurum idarecilerinin asli görevlerinin yanında ilave işler yüklerken bizlerin aynı zamanda birere anne olduğumuzu eş olduğumuzu unutmamalarını bunu göze alarak görevlendirme yapmalarını bekliyoruz. Kovit-19’la mücadelede şehit olan sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet ailelerine ve tüm sağlık çalışanlarımıza sabırlar diliyorum. Ve tüm halkımıza özellikle rica ediyorum bizlere destek olsunlar ve ‘Maske-Mesafe-Temizlik’ kuralına uysunlar. Bizleri her daim desteleyen İl Başkanımız Abdullah Sönmez ve yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum” dedi .

 

9 Eylül 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 219 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU