Günün Tarihi:26 Eylül 2020

TÜGVA yalnız bırakmıyor


Pandemiyle birlikte eğitim kurumlarının uzaktan eğitimi tercih etmesi, bazı kurumlarda eğitime ara verilmesi ve bir süredir dünya genelinde uygulanan seyahat kısıtlamalar sonucunda ülkesine dönemeyen yabancı uyruklu öğrenciler TÜGVA Sakarya’da ağırlanıyor.

Sakarya anlatılıyor

Veysel Karani Vakfının koordinasyonuyla eğitimlerini ülkemizde sürdürmek isteyen Yemenli öğrenciler, pandemi sebebiyle ülkelerine dönemedi.  TÜGVA Sakarya il temsilciliği, süreci Sakarya’da geçirmek zorunda kalan öğrenciler için bir dizi program düzenledi. Öğrencilerin şehrimiz ve kültürümüzü yakından tanıyabilmeleri için çeşitli etkinlikler ve dersler düzenlendi. Gezi programlarıyla şehrimizin doğa harikası güzellikleri ve tarihi mirası rehberler eşliğinde öğrencilere anlatıldı.

 

Sportif faaliyetler

Yeni normalin tüm şartlarını sağlayan sosyal mesafe, temizlik ve maske kullanım zorunluluklarına uygun sportif faaliyetlerle öğrencilerin zinde kalması sağlandı. TÜGVA Sakarya İl Temsilcisi Murat Selim Deveci, “Dünya hızla bireyselleşme sürecine giriyor. Kovid-19 salgını ve pandemi süreciyle bu bireyselleşme eylemi had safhaya çıktı. Maalesef ki insanlarda ‘Bana dokunmayan yılan bin yaşasın’ düşünce ağır basıyor. Elbette ki sağlığımızı koruyacak, tüm tedbirlerimizi alacağız fakat bizi biz yapan kültürümüzü, fedakarlığı, diğerkamlığı ve dostluğu unutmamız gerekiyor” dedi.

 

Türk misafirperverliği

Yemenli öğrencilerle bizzat ilgilenen TÜGVA Sakarya Eğitim Koordinatörü Kadir Aydın ise, “Bizim toplum olarak her koşulda övündüğümüz gurur duyduğumuz özelliklerimizden biri de misafirperverliğimiz. Yemen’den kalkıp eğitim için ülkemize, şehrimize gelen ve maalesef pandemi sebebiyle zor durumda kalan öğrenci arkadaşlara Türk misafirperverliğini gösterme fırsatı bulduk. Yemen kültürü ve Türk kültürü arasındaki benzerlikler, farklılıklar üzerine konuştuk. Bizim için çok verimli bir program oldu” dedi.

 

10 Eylül 2020 , Perşembe Bu haber toplam 3793 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU