Günün Tarihi:24 Eylül 2020

‘Üretmeye devam edeceğiz’


APEK’in genel kurulunda konuşan Başkan Sebahattin Karasakal, “ 2019’da bin 100 ton hububat, 9 bin 600 adet mısır ve 113 ton patates tohumu ile 6 milyon 665 bin adet sebze fidesi ortaklarımızın hizmetine sunuldu. Bu yılda geçtiğimiz yıldan daha fazla hizmet ürettik, üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Mali genel kurul 

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi(APEK)Mali Genel Kurulu dün Reisoğlu Tesisleri’nde korona tedbirleri ile gerçekleştirdi. Genel Kurula AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MHP il Başkanı Ahmet Ziya Akar, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Sakarya Muhtarlar federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Erenler Ziraat Odası Başkanı Fehmi Özüpek, Şeker İş Sendikası Sakarya Şubesi Başkanı Oğuz Kalayve üyeler katıldı.

 

53 bin üye

APEK Başkanı Sebahattin Karasal 53 bin üyeli kooperatifin geçen yıl üyelerine sunduğu hizmetleri tek tek sıralayıp bu yıl hizmetlerin artarak süreceğini söyledi Sebahattin Karasakal ortaklara yaptığı konuşmada “18 satış mağazası,56 personeli ile 6 ilde 53 bin ortağımıza hizmet üretiyoruz. Kooperatifimiz, üretim yılı içerisinde ortaklarının ihtiyaçlarını temin etmeleri için birçok kampanyalar düzenlemektedir. Hayvansal yem kampanyası, suni gübrede hasat sonuna ödeme kampanyası, sulama malzemelerinde peşin fiyatına yılsonuna ödeme kampanyası ve benzeri kampanyaları sıklıkla yapmaktayız” dedi.

 

Üretmeye devam

Karasakal, “ Kooperatifimiz 2019 üretim sezonunda, bin 100 ton hububat tohumu, 9 bin 600adet mısır tohumu,113ton elit kademede patates tohumu,6milyon 665 bin adet sebze fidesi, Beş bin hayvan yemi,11 bin paketlenmiş daneli mısır silajı, 5 milyon metre damlama sulama borusu ortaklarımızın hizmetine sunuldu. Bu yılda geçtiğimiz yıldan daha fazla hizmet ürettik, üretmeye devam edeceğiz”  diye konuştu.

 

Arpa ve buğday

Başkan Karasakal “Kooperatifimiz bir taraftan ortaklarının girdilerini temin ederken aynı zamanda ortaklarının üretmiş olduğu dane mısırı, daneli mısır silajını almakta ve ortakları ile Bolu, Mudurnu, Kaynarca ve Kandıra bölgelerinde sözleşmeli buğday ve arpa tohumlukları da üretimini yapmaktadır. Bu yıl hem merkeze bağlı Çökekler Mısır Kurutma Tesisinde, hem de Akyazı Bölgesi Osman Bey Kantarında silaj alımları devam etmektedir. Yine bu sene 2021 yılında satılmak amacıyla toplam 2 bin dekar alanda sözleşmeli buğday ve Arpa ve Tritikale ekimi yapılacaktır” dedi.

 

İbra edildi

APEK Başkanı Karasakal kooperatifin şirketi APEKSA tarafından satın alınan benzinliğin olduğu bölgeye APEK’in taşınmasının gündemde olduğunu belirterek “APEKSA şirketimiz olarak satın almış olduğumuz Ticaret Borsası yanında yer alan 10 bin 400 metrekare arsamız üzerinde bulunan akaryakıt istasyonumuz ile benzin, otogaz ve motorin satışlarımız devam etmektedir. İnşallah yakın zamanda İmar işlerini hallettikten sonra kooperatif merkezimizi buraya taşınmanın planlarını yapmaktayız.Yönetim Kurulu olarak ortaklarımızdan almış olduğumuz destek ve güç ile kooperatifimizi daha da yukarılara taşıyacağız” dediAPEK Başkanı Karasakal’ın konuşmasının ardından kooperatif ortakları 2019 yılı mali tabloyu oylayarak yönetimi ibra etti.

11 Eylül 2020 , Cuma Bu haber toplam 4282 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU