‘Rant senin gibilere yakışır!’12 Eylül 2020, Cumartesi

İktidar olmak

AK Parti il binasında gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak konuşan İl Başkanı Yunus Tever, CHP’nin iddialarının asılsız olduğunu ifade etti.  AK Parti’nin ülkemizde, şehirlerimizde hayal bile edilemeyen yeniliklere, icraatlara ve reformlara imza attığını ifade eden Başkan Tever, “Serdivan’da CHP İl Başkanlığı tarafından yine bir çarpıtma ve karalama kampanyası yürütülmüştür. CHP İl Başkanı Ecevit Keleş dağıtmış olduğu broşürlerle iftira atmaktadır. Soyut ve mesnetsiz iddialarla siyaset yapılmaz. Ecevit Keleş Sakarya’ya hizmet etmek istiyorsa omurgalı siyaset yapmalı gerçekliği olan olaylar üzerinden ana muhalefet görevini yerine getirmelidir. İktidar olmak gibi bir derdi olmayan, sürekli milletiyle kavgalı CHP, yalanı bile utandıran lideri ve kadrolarıyla her zamanki gibi iftiralarına devam ediyor” dedi.

 

Dev eserler

19 yıldır hiçbir yanlış işin, icraatın ve hizmetin içinde olmadıklarını söyleyen Tever, “AK Parti olarak 19 yılda Sakarya’da; 29 milyar lirayı bulan nice dev eser ve yatırımlar yaptık, bundan sonra da yapmaya devem edeceğiz inşallah.Bizim siyasetimizde milletle inatlaşmak, millete rağmen iş görmek, millete rağmen yol yürümek diye bir anlayış kesinlikle söz konusu değildir. Biz, milletimizin gösterdiği istikamette sürekli kendimizi sorgulayarak, sürekli kendimizi yenileyerek hizmet etmeye, inşa etmeye ve üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Millete hizmet

Tever’in ardından açıklamalarda bulunan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ise, “Uzun zamandan beri bu şehirde siyaset yapıyorum. Mahalle temsilciliğinden başladığım siyasette birçok görevde bulundum ve 10 yıldır da Serdivan Belediye Başkanıyım. 18 yıldır Sakarya’da aktif görevlerde bulundum ve AK Parti’nin millete hizmetin adresi olduğunu gösterdik. Bizim bu şehrin insanına borcumuz var. Bu şehirde yaşayan herkesin en iyi hizmete almaya hakkı var. AK Parti birçok kişinin hayalini bile kuramadığı hizmetleri bu şehre kazandırdı” dedi.

 

Şehrin merkezi

Başkan Alemdar, “Serdivan’ın ilçe olmasının ardından bu şehrin ikinci bir merkezi olması için çalışmalarımıza başladık. Bunu yaparken de önce planlama ile başladık. Burada yaşayan insanların hangi şartlarda yaşaması gerektiğini ortaya koyduk. Önce bu ilçenin bir merkezi olması gerektiğine karar verdik. Yazlık kavşağı ile Tunatan Kavşağı arasında belirlenen bu alanın idari ve ticari bir aksı olması gerektiğine karar verdik. Planlamada hükümet konağının, belediye binasının, Serdivan Alışveriş Merkezi’nin ve cadde ticaretini yaşatacak olan Cadde 54’ün bu aksa yapılmasını sağladık” dedi.

 

İspat edecek

Serdivan’ın nüfusunu 10 yılda ikiye katladığını hatırlatan Başkan Alemdar, “ Serdivan’daki gelişmeler ve hizmet anlayışı insanlarımızın burayı tercih etmesini sağladı. Serdivan’da yaşayan insanların en iyi şartlarda yaşamasını istedik. Ticaret, turizm ve yaşam merkezi imkanlarını sağladık. Siyaset insana hizmetin en kestirme yoludur. Siyasette çamur, iftira atmak ile gündeme gelmek için yalan söylemek ahlaksızlıktır. Ben melaike değilim, bende bir insanım her şeyi düşünemeyebilirim, eksik yapabilirim eleştiriye açığız ancak yalan ve iftiraya kapılarımız kapalıdır. Yalan ve iftira alçaklıktır. Eğer birisi çıkıp bir şey söylüyorsa iddiasını ispat edecek” diye konuştu.

 

Çekme mesafeleri

Keleş’in açıklamalarına cevap veren Alemdar, “AVM’nin etrafındaki bütün çıkmaların yeşil alan olduğunu söylüyorsun yalan söylüyorsun. Bilmeden konuşuyorsun. Bunların her birisi çekme mesafesi dediğimiz alanlardır. Parsel sınırları içerisindedir. Buralar çekme mesafesinde sundurma şekilde yapılan ve bizim kontrolümüzdeki yerlerdir” dedi.

 

‘Ahlaksızlıktır’

Yusuf Alemdar, “Bu çekme alanları İstanbul’da da, Münih’te de, tüm Türkiye’de de aynıdır. Bunların hiçbirinin imar açısından sıkıntısı yoktur. AVM’nin kullandığı otoparkla ilgili iddialar var.  O alan AVM ihalesi çıkıldığında ortaya konmuş olan ve tapuya şerh işlenmiş otoparktır. Burası kent meydanı, burada şantiyenin ofisi var, burada şantiyenin araçları var diyorlar iftira atıyorsun be kardeş. Hala benim oradaki Planetaryum’um duruyor. Hala oradaki parkım duruyor. Evet satış ofisi var ve turizm ofisi de var. Geçici olarak kullanılmasına müsaade ettik. Ancak komple parkın kullanıldığını iddia etmek ahlaksızlıktır. Bu da geçicidir. Bittiğinde kalkacaktır. Planetaryum orada kalacak” ifadelerini kullandı.

 

‘İspat etmek zorundasın’

Keleş’in başkalarının söylemleri ile hareket ediyorsa siyaseti bırakması gerektiğini söyleyen Alemdar, “Gördüysen gözlerin nerede senin? Başka bir iddiası da var o da rant. Ecevit Keleş, rant ne şahsımın, ne ailemin, ne de mensubu bulunduğum siyasi partinin hiçbir hücresine yakışmaz. Rant sana ve senin gibilere yakışır. En sağlam yerimiz bu milletin hakkını ve hukukunu korumaktır. Burada ranttan bahsederken, AVM’nin içinde bulunan parselden bahsediyor. Değişiklik yaptığım alan da belediyenin kamu alanı. İki alan da belediyenin alanı ikisini takas etmekle kime rant sağlamışım? Kapalı kapılar ardında oluşturduğun bu iftiraları sana iade ediyorum. Eğer burada bir rant varsa bunu ispat etmek zorundasın” şeklinde konuştu.

 

Serdivan’ın yarınları

Alemdar, “Serdivan halkının hakkını hukukunu korumak, Serdivan’ın yarınlarını düşünmek, proje üretmek için gelir elde etmek eğer bir rantsa evet ben Serdivan halkının rantını sağlıyorum. Ama bireysel anlamda şahıslara veya gruplara rant sağladığımı iddia etmek alçaklıktır. Çok net söylüyorum bir Allah’ın kulu çıkıp da şuna rantı sağladı derse bedeli neyse öderim. Ama bunu ispat etmeyen de alçaktır. Kimse kusura bakmasın. Ortaya laf atıp da gitmek yok” dedi.

 

Bin 500 araçlık otopark

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sakarya Kent Meydanı’nda söylediği söylemleri hatırlatan Başkan Alemdar, “ Bu meydanın altını otopark yapacağım dedi. Körle yatan şaşı kalkarmış. Cadde 54’ün altında otoparkı yok diye iddia ortaya atıyorlar şimdi de. Bin 500 araçlık otopark var Cadde 54’ün altında. Sen genel başkanını mı taklit ediyorsun. Bende şimdi sana ‘püh be’ diyorum işte. Bin 500 araçlık otopark var burada bunu da mı görmüyorsun. Birileri söylüyorsa da bir bilgi al ya!” diye konuştu.

 

10 milyon lira gelir

Cadde 54’ü yapmış olmaktan ve bittiğini görmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Alemdar, “ Şu anda Serdivan Belediyesi Serdivan AVM’nin yüzde 25 ortağı. Cadde 54’ün de yüzde 35,5 ortağı yani buradan belediye olarak yılda 10 milyon lira gelir elde ediyoruz. Büyüyen Serdivan’ın ihtiyaçları arttığında belediyenin geleceğini düşünmek ve hizmet edebilmek için gelir sağlamak zorundayım” dedi.

 

İftira atıyorlar

Başkan Alemdar, “ Cadde 54 için 32 bin metrekare diyorlar. Benim oradaki yerim 52 bin metrekare. Siz emsali bir olarak verseniz ticari alanda bu 52 bin metrekare kapalı alan yapar. 2 emsal verseniz 104 bin metrekare kapalı alan yapar. Sen 32 bin metrekareyi nereden uyduruyorsun. Neye göre veriyorsun. Sen bir de bildiğim kadarı ile inşaat yapıyorsun. Dünyanın neresinde 52 bin metrekare alada 32 bin metrekare kapalı alan olur göstersinler. İlk günden beri ihale şartnamemiz herkese açık. Bilmiyorsun, yalan söylüyorsun, iftira atıyorsun bari biraz mantıklı at. Bu milleti salak mı zannediyorsunuz? İki üç yalan iftira kağıdı dağıtmakla olmaz bu işler” şeklinde konuştu.

 

Dedikodu siyaseti

Emsallerin 1994 yılından beri aynı olduğunu ifade eden Alemdar, “ Yalan, iftira ve dedikodu siyaseti ile gündemi değiştirmeye çalışıp şahsım ve partime zarar vereceğini düşünenler aldanıyorlar. Bizim sırtımız da sağlam elimiz de güçlü. Halkın istemediği ve hesabını veremeyeceğimiz hiçbir şeyin altına imza atmadık atmayız da. 52 bin metrekare alanda 2 emsalle 104 bin metrekare kapalı alan yapmak hakkım var. Biz 103 bin metrekare yaptık” dedi.

 

Bilimsel raporlar

Alemdar, “ Cadde ticareti istediğimiz için alanların ferah olması için yukarıya çıkalım dedik. Ortadoğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nden bu işin uzmanlarının zemin etüdü ve taban analiz raporları ile inşaatı bu duruma getirdik. Binayı baştan savma değil bilimsel raporlara dayandırarak yaptık. 52 bin metrekare alanın tamamı otoparktır ve veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız yoktur” dedi.

 

‘İşimizi yapıyoruz’

Serdivan’da yapılan çalışmaları çekemeyenlerin iftira attıklarını dile getiren Alemdar, “ Etrafındaki 3-5 kişinin söylemleri ile eğer bir siyasi partinin il başkanı bu kadar küçük iftiralarla bizi yıpratmayı düşünüyorsa aldanıyordur. Biz işimizi iyi yapıyoruz. Serdivan halkına verdiğimiz sözün arkasında duran insanlarız. Rantın nasıl sağlandığını öğrenmek istiyorlarsa kendi içlerine baksınlar. Kendi belediyelerine baksınlar. Mesela İstanbul Beşiktaş’a baksın bir önceki döneme rant nasıl sağlanmış. Yalan söylemek milletin aklı ile alay etmek ne siyasetçiye ne de insana yakışmaz. Bu millet işin doğrusunu ve kimin ne yaptığını çok iyi bilir. Biz bu konuda kendimize güveniyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 5328 defa okundu.