Günün Tarihi:24 Eylül 2020

AK Parti Taraklı’da yeni dönem


AK Parti Taraklı İlçe Teşkilatı’nın 7. Olağan Kongresinde Erdal Özen’in yerine genel merkezce aday gösterilen Mehmet Pilavcı seçildi.

Kongreye katılım

Taraklı Belediye Düğün Salonunda koronavirüs tedbirleriyle gerçekleşen kongreye AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı, İl Başkanı Yunus Tever, ilçe belediye başkanları, partililer ve davetiler katıldı.

Millete hizmet

Kongrenin hayırlı olmasını temenni eden Başkan Ekrem Yüce, “Taraklı Sakarya’mıza en tepeden bakan, bütün Sakarya’yı kucaklayan, derdiyle dertlenen, tarihi kültürün kentidir. Taraklı insanımız sevgi, kardeşlik ve özveri doludur. Bugünde bu güzel ilçemizde güzel bir kongre süreci yaşıyoruz. 20 yıldır Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde AK Parti çatısı altında aziz milletimize hizmet ediyoruz. Biz çalışmaktan, hizmet etmekten hiçbir zaman yılmadık. Kendisini ülkemizin hizmetine adamış herkes bizim kardeşimizdir. Sayın Devlet Bahçeli ve partisi Milliyetçi Hareket Partisi ile ülkemizin yarınları için var gücümüzle çalışıyoruz. Cumhur İttifakı ülkemizin yarınlarına daha güçlü temellerin atılmasına öncülük etmektedir” dedi.

İnsanlık dersi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yorulmak, yılmak bilmeden mücadele ettiğine dikkat çekerek sözlerine devam eden Başkan Yüce, “Her daim en ön safta zalime karşı mazlumun yanında dimdik duruyor. Ülkemizi hak ettiği yere taşımak için elinden geleni yapıyor. Bizler de tabi ki onu örnek alacağız. Yorulmayacağız, yılmayacağız. Var gücümüzle çalışacağız. Tabi bu durum eski Türkiye’yi isteyen güçlerin zoruna gidiyor.  Birileri çıkıp bizim sorunumuz Recep Tayyip Erdoğan’ladır diyor. Bilmiyorlar ki Erdoğan demek Türkiye demektir. Ruanda’da, Cezayir’de, Afrika’da döktükleri kanlar daha kurumadı. Sonra kalkıp bize insanlık dersi vermeye çalışıyorlar. Bizim necip milletimize insanlık dersi vermek kimsenin haddine değildir” dedi.

‘Taraklı göz bebeğimiz’

Taraklı’da bir dizi hizmeti hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Yüce, “Sadece Taraklı’da 16 buçuk kilometreye tekabül eden 18 bin 351 ton asfaltlama çalışması yaptık. Taraklı meydanı yenileme projesi için çalışmalarımız devam ediyor. Tarihi Yunus Paşa Cami’nin ön planda olduğu ilçemizin tarihi ve kültürel dokusuna uygun yeni bir meydan daha inşa edeceğiz. Taraklı bizim göz bebeğimiz. Taraklı’nın yöresel ve kültürel üretiminin, yemeklerinin satışa sunulduğu bir yöresel ürünler satış mağazası açmayı istiyoruz. Beton yollar yapıyoruz. Finişerle serilen beton yollar ile uygun fiyatla uzun ömürlü yollara kavuşuyor, milli servetimizi en faydalı şekilde kullanıyoruz. Hazırlıklarımız neredeyse hazır. Taraklı-Çamtepe yolunu beton yol yapacağız” dedi.

Taraklı’ya atıksu tesisi

Başkan Yüce, “Yine Taraklı’ya bir arıtma tesisi kuruyoruz. Taraklı’nın sularını Türkiye ve Avrupa standartlarına uygun bir şekilde arıtacağız. Hemşerilerimizin içme suyu ihtiyacını karşılamak için içme suyu altyapısını yeniliyoruz. Tüm hemşerilerimizin sağlıklı ve kesintisiz suya kavuşması için gündüz gece demeden çalışıyoruz” dedi.

Taraklı tarihi

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, “Erdal Özen’e emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Mehmet Pilavcı’ya da yeni görevinde başarılar dilerim. Taraklı gerçekten tarihi dokusuna yakışır marka bir yer haline geldi. Bizde bu günlere gelmesinde elimizden gelen gayreti gösterdik. İnandığımız yolda devam edeceğiz. Yolda bin bir türlü engel olsa dahi yolumuzdan dönmeyeceğiz. Siyaset uzun soluklu bir iştir. Hiçbir zaman pedal çevirmeyi bırakmadık.19 yıldır devam eden bir dava var. Gayemiz her zaman milletimize hizmet edip çoluğumuza çocuğumuza daha yaşanabilir bir ülke bırakmak. Bugün ki kongrede emeği geçen herkese teşekkür eder, hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

‘Bu bayrak yarışıdır’

İl Başkanı Yunus Tever, “Sakarya’da 6. ilçe kongresini gerçekleştirdik. Mevlam kongremizi hayırlı kılsın, birlikteliğimizi daim etsin. Bu bir bayrak yarışıdır. Bizler makamda oluruz olmayız ama davadan ayrılmayız. Taraklı’mıza bugüne dek hizmet eden ilçe başkanımıza teşekkür ediyorum. Görevi devralacak yeni yönetime de hayırlı hizmetler diliyorum. Biz 19 yılımıza giriyoruz. Liderimizin yanında milletimize hizmet etmeye devam ediyoruz. Bugün güçlü bir Türkiye var. Bunları hazmediyorlar. İnşallah daha da güçleneceğiz. Tek amacımız milletimizin refahını arttırmaktır” dedi. 

Yönetim kurulu

Daha sonra yapılan seçimlerde Taraklı İlçe Başkanlığı’na Erdal Özen’in yerine Mehmet Pilavcı getirdi. Pilavcı’nın yönetim kurulunda şu isimler yer aldı. İlhan Bilgi, İbrahim Günay, Sabahattin Yıldırım, Mustafa Özen, Rıfat Çapraz, Alaattin Koç, Aleattin Kara, Mesut Aktan, Şenol Doğan, Naci Düzgün

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri; Mesut Kara, Hamdi Bozkurt, Rıdvan Turan, Mustafa Bilgi, Halit Güneş, Bekir Balcıoğlu

İl Delegeleri Asil; Mehmet Pilavcı, Erdal Özen, Tacettin Özkaraman, Emin Keskin, Mehmet Çam, Hakkı Değirmenci Naim Nalbant, Mesut Kara, İsmail Coşkun

İl Delegeleri Yedek; Bahri Yağcıoğlu, Şaban Ak, Mustafa Çelikpençe, Hasan Karaman, Kadir Çevik.

 

14 Eylül 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 3476 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU