Günün Tarihi:5 Ağustos 2021

Sağlıkta atamalar tamam


İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü'nün sözleşme imzaladığı sağlık yöneticilerine Bakanlık onay verdi. Yapılan değişikliğe göre SAÜEAH Başhekimliğine Doç. Dr. Fikret Halis getirildi.

89 isim onaylandı

İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren idarecilerle ilgili aylardır beklenen sözleşmeli yöneticilerin isimleri Sağlık Bakanlığınca onaylandı. 89 isimden bazılarının görev yerleri değişirken, bazı isimlerde yerini korudu. Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği için Doç.Dr. Fikret Halis görevlendirildi. 8 isimde Başhekim Yardımcılığına, 4 isimde idari müdürlüğe getirildi.

 

Yerini koruyanlar

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü'yü ziyaret eden Doç. Dr. Halis sözleşme imzalayarak yeni görevine başladı. Burada İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki 13 daireye başkan ve başkan yardımcıları atandı. Yenikent Devlet Hastanesi Başhekimi Adil Murat Akgül, Toyota Hastanesi Başhekimi Hayal Uzelli Şimşek, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Metin Çoban yerine koruyan isimler oldu. Hendek, Adapazarı, Serdivan, Erenler ve Akyazı İlçe Sağlık Müdürleri değişirken, Geyve, Arifiye, Karasu ve Sapanca müdürleri yerinde kaldı. 

 

Devir teslim yapıldı

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Başhekimliğine getirilen Doç. Dr. Fikret Halis hastanede gerçekleştirilen devir teslim töreni ile görevine başladı.  SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hatem Akbulut, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Karabay, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, SAÜEAH eski Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Çakar katıldı. Rektör Savaşan ile İl Sağlık Müdürü Öğütlü hizmetlerinden dolayı eski Başhekim Çakar’a teşekkür plaketi verdi. Görevi devralan Doç. Dr. Fikret Halis’e çiçek taktim eden eski Başhekim Çakar “Bu bir bayrak yarışıdır. Bu bayrağı şimdi değerli hocamız Doç. Dr. Fikret Halis’e devrediyoruz.” diye konuştu. Rektör Savaşan, İl Sağlık Müdürü Öğütlü ve Tıp Fakültesi Dekanı Karabay’da yeni görevi için Başhekim Halis’e “Hayırlı olsun” temennisinde bulunarak başarılar diledi.

 

16 Eylül 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 674 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU