Günün Tarihi:24 Eylül 2020

Nihayet yıkımına başlandı


Arifiye-Karasu demiryolu güzergahında Karasu mevkiinde bulunan demiryolu köprü ayağının yıkımına başlandı.

Ömrünü tamamladı

Yıllardan beri sürücülerin korkulu rüyası haline gelen ilçe girişindeki demiryolu köprü ayağı mahkeme kararıyla yıkılıyor. Edinilen bilgilere göre belediye, bu yapının trafik için sorun teşkil gerekçesiyle mahkemeye başvurdu.  Bilirkişiler söz konusu köprünün trafik açısından tehlike yaşattığı yönünde görüş belirtince belediye, mahkeme kararına dayanarak yıkım işlemini başlattı. Ayrıca bilirkişi raporunda ayağın korozyona uğrayıp ömrünü tamamladığını bildirdi.

 

Trafik açısından

İlçe girişindeki bu beton yığınının yıllardır ciddi bir sorun ve trafik açısından tehlike arz ettiğini belirten Belediye Başkan Yardımcısı HüdaverAğun, “Bu sorunlu yapının en kısa zamanda ortadan kalkmasını sağlayacağız. İlçe girişimize yakışır bir şekilde yeni düzenlemeler yaparak daha estetik ve güvenli bir kavşak yapacağız” dedi. 

16 Eylül 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 2793 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU