Günün Tarihi:29 Ekim 2020

‘Şehrin tüm çarkları dönecek’


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde hazırlanan ve Sakarya’nın kısa, orta ve uzun vadede geleceğini şekillendirecek olan “Sakarya’nın Stratejik Planı” memnuniyet yaşattı.

Sistemli şekilde

Açıklanan plan ile ilgili değerlendirmede bulunan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya’nın iyi bir konuma gelmesinin sağlanması adına bir stratejik plan kazandırmanın çok önemli olduğuna dikkat çekerek, “Sakarya’nın beşeri, ticari, sosyal yapısını bu değişimi karşılayacak şekilde düzenleme misyonu ile geçen yıl gündeme getirdiğimiz ve çalışmalarına başladığımız Sakarya Stratejik Planı ilimizin rehber kitabı olacaktır. Şehrimizin belli bir plan çerçevesinde ilerlemesi, belirli bir vizyona doğru sistemli bir şekilde yol almasına olanak sağlayacaktır” dedi.

 

Bilim ve teknoloji

Altuğ, “Amacımız, yol haritamızı belirlemek, insiyatif alınarak, şehrin tüm çarklarının ihmal edilmeden bütün olarak dizayn edilmesidir. Ayrıca, ticareti, sanayiyi, turizmi, kültürü, sanatı, tarım ve hayvancılığı, bilişim ve teknolojiyi ve daha birçok alanı atlamadan, ihmal etmeden birlikte çalışma prensibi ile, şehrin meselelerine hep birlikte eğilmemizin sağlanmasıdır.  Bu plan, ilimiz adına samimiyetle paylaşılan yönetişim metodu yönetimiyle oluşturulmuş büyük bir kazanım olacaktır. Bu kazanımın ve birlikteliğin elde edilmesinde katkı sağlayan tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

Revize edildi

2030 yılına varan bir yol haritasının şekillendiğine dikkat çeken Başkan Altuğ, Şehrimizin beşeri, ticari, sosyal yapısını bu değişimi karşılayacak şekilde düzenleme misyonu ile başladığımız Stratejik Plan çalışmalarımızı güncel ihtiyaçlar, problemlere göre revize edilerek tamamlamış bulunmaktayız. Sakarya’nın Stratejik Planı ile yol haritamızı belirleyerek şehrimizin tüm çarklarının bir plan doğrultusunda kesintisiz olarak dönmesini sağlamayı amaçlıyoruz. Hepimiz bu şehri daha iyi bir geleceğe hazırlamak için gayret ediyoruz. Üzerimize aldığımız sorumluluğun bilinci ile hizmet etmenin memnuniyetini yaşıyoruz. Bu sunum bu anlamda çok değerli. Umarım planlarımız çerçevesinde çok güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Stratejik Planı’nın ilimize ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı, faydalı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

17 Eylül 2020 , Perşembe Bu haber toplam 634 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU