Günün Tarihi:18 Nisan 2021

Muhtar Bilgi çözümü kendi buldu:Yolları kapattı


Akyazı Akbalık Mahalle Muhtarı Rüstem Bilgi, Mudurnu Deresi’nde pikniğe gelenlerin yaşattığı rahatsızlıktan dolayı mahalleye giriş yolunu hem trafiğe hem yayalara kapattı.

Rahatsız ediyorlar

Yaşanan sorunlarla ilgili konuşan Muhtar Bilgi, “Mudurnu Deresi kenarında kurulmuş şirin bir mahalle. Yapılan Ayşecik güreşleri ile de meşhur olan Akbalık, aynı zamanda doğası, tabiat güzelliği ve temizliği ile de tanınan bir mahalledir. Akşam saatlerine yakın zamanlarda ve özellikle hafta sonlarında Mudurnu Deresi’nde balık tutmaya gelenler daha sonrada içki içerek çevreye rahatsızlık veriyorlar.  Yıllardan beri bu olumsuzluğa bir türlü çare bulunamaması mahalle sakinlerini derinden üzerken, ben yeni bir yöntemle Mudurnu Köprüsünü geçtikten sonra kendi mahalle sınırlarımız içine girilen ara yolu araç trafiğine kapattım. Ancak bu önlem istediğim sonucu vermeyince bu defa da aynı yolu yaya trafiğine kapattım” dedi.

Mudurnu çok kirli

Muhtar Bilgi, “Akbalık Mahalle sakinleri olarak bizim Mudurnu Deresi’nin bizim sınırlarımızda kalan bölümünde balık tutanlarla hiç bir sorunumuz yok. Bizim sorunumuz balık tuttuktan sonra ya da beraberinde getirdikleri etleri mangalda pişirdikten sonra yine yanlarında getirdikleri içkileri içmeleri, içkiyi içtikten sonra etrafı rahatsız etmeleri, hatta bazılarının da bellerindeki silahları çıkarıp ateş ederek bizleri rahatsız ediyor olmaları, bizim için sorundur. Mudurnu Deresi’ndeki kirlilik had safhadadır. Bırakın o kirli dereden balık tutup yemeyi, ayağınızı dahi sokmayın” diye ifade etti.

17 Eylül 2020 , Perşembe Bu haber toplam 947 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU