Günün Tarihi:13 Nisan 2021

‘Sakarya’da rakamlar iyi’


AK Parti Arifiye İlçe Kongresi’nde Ali Başar görevi Adnan Akbaş’a devretti. Yapılan kongreye katılan AK Parti Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, “Hep birlikte bir salgınla mücadele ediyoruz. Çok şükür Sakarya’da rakamlar iyi. Sağlık çalışanlarımız kararlılıkla mücadeleyi sürdürüyor. Ancak biz tedbiri elden bırakmayacağız” dedi.

Kongreye yoğun katılım

Arifiye’de bir tesiste gerçekleştirilen ilçe kongresine; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İl Başkanı Yunus Tever, ilçe belediye başkanları, partili ilçe başkanları, teşkilat mensupları, STK temsilcileri ve partililer katıldı.  İlçe Kongresi’nin ardından Adnan Akbaş görevi Ali Başar’dan devraldı.

Salgınla mücadeledeyiz

Kongrede açıklama yapan Milletvekili Atabek, “Hamdolsun kongrelerimizi çok güzel bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Hep birlikte bir salgınla mücadele ediyoruz. Çok şükür Sakarya’da rakamlar iyi. Sağlık çalışanlarımız kararlılıkla mücadeleyi sürdürüyor. Ancak biz tedbiri elden bırakmayacağız. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet edeceğiz. Biz; kongrelerimizde bu hassasiyeti taşımaya devam ediyor ve inandığımız yolda yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. 19 yıldır ülkemizin, şehrimizin nereden nereye geldiğini biliyoruz.”

Gözlemledim

Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, “Kongremiz hayırlı olsun. Görevi devreden Ali Başar’a teşekkür ediyor, Arifiye İlçe Başkanlığı görevine gelen Adnan Akbaş’a ve yönetimine başarılar diliyorum. Güzel işlere imza atacaklarına inanıyorum. Gece gündüz demeden çalışan, bu şehre hizmet etmek için fedakârlık gösteren herkese minnettarız. İnandığımız yolda yürüdüğümüz için ne mesai mefhumu gözetiyoruz ne de kararlılık ve inancımızdan geri adım atıyoruz. Sabah kongre için yoldayken Kadın Doğum Hastanemizi gördüm. Biraz ilerleyince Büyükşehir Belediyemizin SGK Köprülü Kavşak projesi için çalışmaların sürdürüldüğünü müşahede ettim.”

Yerli tank Arifiye’de üretildi

Yavuz, “Hemen Arifiye’nin girişine yeni bir duble yol kazandırılması için hazırlıklar devam ediyor. Şehir Hastanesi’nin birkaç ay içerisinde yatırım programına alınacağını Bakanımız Fahrettin Koca açıkladı. Kano ve Kürek parkuru yine Arifiye’de yapılacak. Tankpalet çalışıyor. İlk yerli tankın üretildiği yerin adı Arifiye’dir. Biz işimize bakıyoruz. Bizim işimiz hizmet. İnandığımız yolda yürümenin neticesidir bu.  Daha güzel işler, daha güzel hizmetler Arifiye ile Sakarya ile buluşacak.”

Kürek ve Pano

Başkan Yüce, “24 bin 290 ton asfalt çalışması, 5 bin 517 metrekare kaldırım yenileme çalışması gerçekleştirdik. İlçe merkezine alternatif oluşturacak duble yol projesinde altyapı çalışmalarını tamamladık. 2 kilometrelik bölünmüş yolu hızla kullanıma sunacağız. Türkiye’nin ilk ve tek kano parkuru projesi olan Arifiye Mollaköy Kürek ve Kano Parkuru Projesi hayata geçireceğiz. 253 hektarlık alanda yapılacak olan projeyi Gençlik ve Spor Bakanlığımıza sunduk. Bakanımız Mehmet Kasapoğlu da ne gerekiyorsa yapılacağının müjdesini verdi ve hemen altyapı işlemleri başladı. İstimlak çalışmalarını biz üstleneceğiz ve 15 milyonluk bir istimlak yapacağız. Arifiye’de sağlıklı ve kesintisiz içme suyu için yeni hatlar inşa ediyoruz. İçme suyu yetersiz olan Arifiye Kemaliye,  Kışlaçay, Boğazköy, Çınardibi Mahalleleri’ne sağlıklı ve kesintisiz içme suyu temin edeceğiz. Projenin ilk etabında 14 kilometrelik kısmı tamamladık. 5 kilometrelik kısımda ise imalatlar başladı. İnşallah hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.”

Üye seferberliği

İl Başkanı Tever, “Görevi devralacak Adnan Akbaş ve yönetimine başarılar diliyorum. İnşallah tüm teşkilatımızla birlikte sayın Cumhurbaşkanımıza en iyi desteği sunmaya devam edeceğiz. Sakarya’mızı daha ileriye taşımak adına çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz. İl teşkilatı olarak üye seferberliği başlattık. 158 binlerdeyiz, inşallah yılsonuna kadar 200 bin rakamına ulaşacağız. Gayret gösteren tüm dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Hedeflere ulaşmak

Arifiye İlçe Başkanlığı görevini Adnan Akbaş’a devredecek olan Ali Başar,  “AK Parti 2023, 2053 ve 2071 hedefleri olan çok büyük bir kitle hareketidir. Bu hedefe ulaşmak için gece gündüz demeden çalışan yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yenilenen teşkilatımızla bu davanın neferi olmaya devam edeceğiz. Hayatta değişmeyen tek şeyin değişim olduğu bilinciyle bayrağı devrediyoruz. Yeni seçilecek başkanımıza ve yönetimine başarılar diliyorum” dedi.

6 yıllık nüfus artışı

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ise, AK Parti’nin en büyük referansının 19 yıldaki hizmet ve yatırımları olduğunu dile getirerek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yeni bir döneme giriyoruz. Yenilenen teşkilatlarımız yine AK Partimizin sürükleyici gücü olacaktır. İktidarımızın memleketimize kazandırdıkları belli. Ülke olarak çok yol kat ettik. İlçemizde de yüzde 6 yıllık nüfus artışı ile Arifiye artık tercih edilen bir yer olmaya başladı. Destekleri dolayısıyla Genel Başkan Yardımcımıza, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.”

Başkan: Adnan Akbaş

Yönetim Kurulu Asil: Ayhan Yıldırım, Emre Erdem, Ahmet Şeker, Osman Kalyoncu, Ahmet Erol Cin, Cafer Zor, Osman Enes Özer, Ömer Cansız, Harun Cengiz, Büşranur Kahraman, Harun Kurt, Fatih Yeşilyurt, Sibel Eren Ayvaz, Gül Bedir

Yönetim Kurulu Yedek: Orhan Akyüz, Ekrem Bingöl, Nevzat Güneş, Barışhan Bozatlı, Adem Yayla, Selçuk Demir, Turan Ayar, Adem Turan

İl Delegeleri Asil: Adnan Akbaş, Ali Başar, Ethem Çınar, Nürettin Albayrak, İsmail Karakullukçu, Serdar Özdemir, Serap Yıldız, Ahmet Can Tanç, Ahmet Safitürk, Osman Kalyoncu, Sinan Özkurt, Nevzat Güneş, Ekrem Bingöl, Cebrail Cengiz, Nihat Arslan, Mahmut Başoğlu, Kerim Yüksel, Nihat Yıldız, Nuri Tokyürek, Hulusi Kara, Mehmet Erhan Çetin, Muharrem Yavuz, Adnan Cin, Yaşar Yayla, Nurettin Subaşı, Cihan Yıldız, Mehmet Ayvaz

İl Delegeleri Yedek: Vedat Vatansever, Cevat Kabil, Nuri Yavaş, Cesim Çelik, Aysun Gözyuman, Osman Enes Özer, Turan Ayar, Cafer Zor, Harun Cengiz, Orhan Akyüz, Mehmet Civelek, Niyazi Balcı, Süleyman Civelek, Büşranur Kahraman

NOT: AK Parti Arifiye İlçe eski Başkanı Ali Başar, yeni seçilen Başkan Adnan Akbaş’a başarılar dileyerek çiçek takdiminde bulundu.

 

21 Eylül 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 654 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU