Günün Tarihi:16 Nisan 2021

Akyazı’da esnaflar onurlandırıldı


Akyazı Belediyesi Ahilik Haftası kapsamında düzenlediği törende ilçedeki meslek erbaplarını onurlandırarak 50 yılını doldurmuş olanlara şükran belgesi verdi. Törene katılan AK Parti Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek esnafları tebrik etti.

Tören düzenlendi

Akyazı Belediyesi ilçede uzun yıllardan beri mesleklerini icra eden esnafları düzenlediği törenle onurlandırdı. Belediye Başkanı Bilal Soykan’ın ev sahipliğinde düzenlenen törene AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Cindioğlu, Bakkallar Odası Başkanı Hüseyin Kaliç, Manifaturacılar Odası Başkanı İsmet Öztürk, Ağaç İşleri Odası Başkanı Turan Gürel, Gıda Maddeleri Odası Başkanı Mustafa Demiralay, Esnaf Odası Başkanı Emin Üstün, Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Sezgin Durmuş, Berberler Odası Başkanı Hasan Cengiz, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Çakmak ve Ünal Gündüz ile esnaflar katıldı.

 

Teşekkür etti

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Bilal Soykan, “Mesleklerinde 50 yılını dolduran değerli büyüklerimizle birlikte olmaktan ve onlara şükran belgesi takdim etmekten büyük mutluluk duyuyorum. Bu değerli büyüklerimiz bizler için her zaman yol gösterici olmuşlar ve gelecek kuşaklara örnek olan ve ahilik çerçevesinde mesleklerini icra eden, işlerinde başarılı olan ve icra ettikleri işlerinden ötürü isimlerini altın harflerle yazdırmayı başaran bu değerlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Özyılmaz ve Certel’e belge

Soykan’ın konuşmasının ardından mesleğinde 50. yılını dolduran meslek erbaplarına şükran plaketleri takdim edildi. Gazetemiz Akyazı Temsilcisi Salim Özyılmaz ve Bizim Akyazı İnternet Sitesi Sahibi Kenan Certel de basın mesleğinde 50 yıldan fazla süredir çalışmalarından ötürü şükran belgesi aldılar. Özyılmaz ve Certel’e şükran belgelerini AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek takdim etti.

 

Başarı diledi

Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ise belgelerin dağıtımından sonra yaptığı konuşmada “Bugün gerçekten benim içinde çok güzel bir gün oldu ve olacak.  Böylesine anlamlı bir tören düzenleyen Belediye Başkanı Bilal Soykan başta olmak üzere tüm ekibini kutluyorum ve 50 yılı aşkın süredir mesleklerini icra eden ve siz değerli büyüklerimi de tebrik ediyorum ve kendilerine sağlıklı uzun ömür ve devam ettirmekte oldukları işlerinde de üstün başarılar diliyorum” şeklinde konuştu. Düzenlenen tören toplu resim çekimi ile son buldu.

 

Şükran Belgesi alan isimler ise şu şekilde

Mustafa Kahveci (Terzi)

Abdullah Curoğlu (Terzi)

İbrahim Curoğlu (Terzi)

İsmail Berberoğlu (Sobacı)

Hüseyin Kara (Araç pervane)

Turhan Öncü (Aksesuar)

Muzaffer Başer (Mali Müşavir)

Osman Baylan (Berber)

Ziyafettin Şişman (Bakkal)

Osman Yolcu (Nalbur)

Kemal Tercan (Demirci)

Muyo (Tuzcu)

Yılmaz Özdemir (Kuyumcu)

Ziyaettin Şimşek (Ayakkabı tamircisi)

Nermin Ceviz (Helva imalatçısı)

Cafer Ayvacıoğlu (Şekerleme)

Mangıroğlu Kırtasiye, İrfan Sezgin (Kırtasiye)

Bülent Belül (Eczacı)

Profesör ekmek fırını,

Çetin Savcı (Diş Hekimi)

İslam Yolcuoğlu (Yağcı)

Mustafa Yolcu (Yedek parçacı)

Rıfat Yalçın (Keresteci) ve Salim Özyılmaz (Gazeteci), Kenan Certel (Gazeteci)

 

23 Eylül 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 258 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU