Günün Tarihi:1 Mart 2021

‘Lütfen yürürken sigara içmeyin’


Gelecek Partisi Sakarya Sosyal Politikalardan sorumlu İl Başkan Yardımcısı Buse Çetintaş, özellikle koronavirüs sürecinde, kalabalık cadde ve sokaklarda yürürken sigara içilmemesi gerektiğini belirtti.

Vatandaşın isteği

Çetintaş yaptığı açıklamada, özellikle sigara içmeyen vatandaşların, kalabalık cadde ve sokaklarda yürürken, sigara içilmemesi gerektiği yönünde taleplerinin iletilmesi ve seslerinin duyulması yönünde kendilerinden yardım istediklerini söyledi. Kendilerinin de bu talebi dile getirdiklerini ifade eden Çetintaş, zaten sigaranın insan sağlığına olan zararlarını anlatmaya bile gerek olmadığını vurguladı.

 

Bilim kurulu

Bu konuda bilim kurullarının bir görüş beyan etmesinin yararlı olacağını vurgulayan Çetintaş, “Şöyle bir şüphe var. Sokakta başka birisinin sigara dumanına maruz kalan kişi iyi koruyan bir maskesi yoksa dumanı nefes yoluyla içine çekmek zorunda kalabiliyor. Ayrıca duman gözlere de geldiği için virüse maruz kaldı mı? diye düşünebiliyor. Bu konuda bilim kurulu üyeleri ya da Sağlık Bakanlığı bir görüş beyan edebilir. Ayrıca hatırlatmakta fayda var; sigara içen kişiler koronavirüse yakalandıklarında hastalık çok daha ağır seyrediyor. Belki bu dönem sigarayı bırakmaya vesile olabilir. Sağlam bir irade ortaya koyar, bu konuda profesyonel destek alabilirsek sigaradan kurtulmuş oluruz inşallah.”

 

25 Eylül 2020 , Cuma Bu haber toplam 2942 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU