Günün Tarihi:23 Ocak 2022

‘Rüzgar ekerek geri dönecekler’


MHP’nin dün gerçekleştirilen 13. Olağan İl Kongresi’nde seçime tek liste olarak giren ve güven tazeleyen İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Millet İttifakı’nı zillet yuvası olarak nitelendirirken partiden ayrılanlar hakkında , “Her ne kadar bir yaprak gibi bir rüzgarla savrulup gitmiş olsalar da biz inanıyoruz ki o kardeşlerimiz fırtına ekerek geri dönecekler” dedi.

Kongre yapıldı

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya İl Başkanlığı’nın 13. Olağan Kongresi dün gerçekleştirildi. Atatürk Spor Salonu’nda ve divan başkanlığını MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül üstlendiği kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MHP eski Milletvekili Zihni Açba, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı,  Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Şener Bayraktar, Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, SESKOP Başkanı Ali Yılmaz, ilçe başkanları ve delegeler katıldı.

 

Büyük katkılar

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan kongrede konuşan MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, “ İl kongremizin bütün dava arkadaşlarımız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. MHP devletimizin kuruluş ilkelerinin teminatıdır. Türk siyasetine çok büyük katkılar sağlamış bir partidir. Gelecek nesillerimizin ekonomik özgürlüğünün muhafaza edilmesi için ülkemiz hak ve hukukunu koruma derdindedir doğu Akdeniz’de. Ülkemizin bu mücadelesinde yine MHP olarak desteklerimizi sürdürüyoruz ” dedi.

 

Milli mücadele

Ahmet Ziya Akar, “ 100 yıl önce verilen milli mücadele o milli mücadelenin sahip olduğu şuur ve gururla bugün bağımsız ve hür bir şekilde bu toprak parçasında, Anadolu coğrafyasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak yaşamaya devam ediyoruz. Ancak 100 yıl önce kapandığını düşündüğümüz bu hesaplar ne yazık ki 100 yıl önceki gibi enerji alanları, tabii kaynaklar ve bugün de enerji nakil hatları üzerinden yapılmış olan paylaşım planları üzerinden tekrar zuhur etmiş durumda” dedi.

 

Terörle iç içe

Konuşmasında Millet İttifakı’nı da eleştiren Akar, “ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP maalesef kurucusu değerlerini ve felsefesini uzaklaşmış ve terör örgütü ile iç içe girmiştir. Millet ittifakı tabiri ile de bugün milli hassasiyete sahip insanlarımızı kandırmaktadırlar. Bizim Cumhur ittifakı ve ülkücü hareket olarak milli hassasiyete sahip bütün vatandaşlarımızı aynı çatı altında aynı ülkü dahilinde bir araya getirmek gibi bir zaruri yetimiz var” dedi.

 

Adayımız Erdoğan

Akar, “MHP’nin siyaset anlayışını Türk milletine anlatmaya, Cumhur ittifakını güçlendirmeye talibiz. Cumhur ittifakı güçlenerek büyümelidir. Vatandaşımızın desteğini almalıyız.Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında gerçekleştirilecek seçimlerde tekrar cumhur ittifakının başarısı ile sonuçlanacaktır. Sayın genel başkanımızın da takdiri ile 2023’te Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu yolda bizlerin de çalışması gerekiyor. Sakarya olarak bizler de bu büyüme hamlesine bir nebze olsun destek olmak istiyoruz” diye konuştu.

 

Geri dönecekler

Parti’den ayrılan isimler hakkında da konuşan Akar, “Her ne kadar bir yaprak gibi bir rüzgarla savrulup gitmiş olsalar da biz inanıyoruz ki o kardeşlerimiz fırtına ekerek geri dönecekler. Gittikleri o hain coğrafyalarda terör örgütü ile iç içe geçenleri gördüler. Türk milliyetçiliği ile hiçbir alakaları olmadığını gördüler. Daha dün ben daha iyi milliyetçiyim deme haysiyetsizliğini gösterenler kendi tüzüklerinde Türk Milliyetçiğinin kelimesini geçirmemişlerdir” dedi.

 

Aynı kefeye koydular

Akar, “ Kürt kardeşlerimizden bizi ayırmak adına çaba gösteriyorlar. Kürt kardeşlerimizi iki yumruk arasında sıkışmış olarak ifade ediyorlar. İki yumruk ifadesi şiddeti nefreti ve baskıyı ifade eder. Bu iki yumruğun bir yanda Türkiye Cumhuriyeti bir yanda da hain terör örgütünü ifade ettiğinin farkındayız. Ne yazık ki Türkiye Cumhuriyeti ile terör örgütünü aynı kefeye koyabilmişlerdir” şeklinde konuştu.

 

Zillet yuvası

Ahmet Ziya Akar, “ Kürt kardeşlerimizin devletimiz ile karşı karşıya geldiğini kabul eden bir anlayışla karşı karşıyayız. Biz de diyoruz ki kendisini Türk Milliyetçisi olarak kabul eden milletimizin öz evlatları Millet İttifakı denen zillet yuvasının içinden İYİ Parti denen zillet yuvasının içinde kadrolaşmış durumdalar. Buna nasıl tahammül edebiliriz. Buna nasıl izin verebiliriz. Bu kardeşlerimizin elinden tutmalıyız. Biz buna mecburuz” dedi.

 

Boş teneke

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi yerine güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçilmeli diyor bmalum siyasi partinin temsilcisi. Çıktığı kanallarda sunucu soruyor güçlendirilmiş parlamenter sistemi anlat diyor bir kelime ediyor ikincisi yok üçüncüsü yok. Neden kafa boş, vicdan boş gerekçesiz bomboş bir teneke. Bunların oluşum gayesi de aynı. Yapıcı değil yıkıcılar. Cumhur ittifakından parça koparma projeleridir” dedi. MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Levent Bülbül de kongrenin hayırlı olması temennilerinde bulundu ve katılımcılara teşekkür etti. Konuşmaların ardından tek liste ile gerçekleştirilen seçimde Ahmet Ziya Akar güven tazeleyerek yeniden il başkanı seçildi. (Akın ERDEN)

 

Yönetim kurulu

Ahmet Ziya Akar Başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu. Ahmet Boyun, Ömür Açba, Sema Balaban, Paşa Demirci,  Suat Yılmazer,  Elif Uzun Saral, Muhammet Varol,  Yılmaz Salman, Oğuz Alkaş, Engin Kaba, Yasin Alkan, Fatih Şimşek, Rafet Bayram, Fatih Özkur,  Hasan Coşkun, Abdulmelik Yavuz, Hasan Sağlam, Nihat Bakır, Berat Taner, Mustafa Erdik, Murat Türdan, Cüneyt Karaman, Ali Doğan Erdoğlu, Murat Çelik, Bülent Hoşsöz, Bahadır Çallı, Aydın Bostancı, Hakan Genç, Caner Sağıroğlu, İlhamı Acan, İbrahim İskender, Vadettin Uzunoğlu, Faruk Polat, Melek Kamacı, Kübra Acevit, Kadir Arslan, Vedat Balcıoğlu, Azime Yavuz, Mustafa Kanarya, Refik Akçay, Kürşat Altınküpe, Turhan Tuncay, Kenan Giray, Necati Keleş, Muttalip Açkgöz, Nurullah Tok, Yıldıray Yılmaz, Mehmet Ergin Salman.

 

İl Disiplin Kurulu Üyeleri Asil: Recep Ali Küçük, F. Mine Bülbül Keskin, Nihat Saltık, Orhan  Bayın, Recep Ali Köş, Ramazan Hafızlar, İlhami Cancı

İl Disiplin Kurulu Üyeleri Yedek: Nusret Canay, Ahmet İrfan Sarı, İbrahim Karabulut, Mesut Kantarcıoğlu, Ali Kotan, Tayfun Gökhan Sarp, Cerennur Çatalbaş

 

Üst Kurul Delegeleri Asil: Ahmet Ziya Akar, Kerim Ergezen, Erbay Kayatürk, Ahmet Boyun,

Yılmaz Salman, Suat Yılmazer, Ömür Açba, Oğuz Alkaş, İbrahim Pilavcı, Turgut Babaoğlu, Halil Hakan Oturak, Muhammet Varol, Sema Balaban, Engin Kaba, Paşa Demirci, Recep Ali Küçük, Rafet Bayram, Nihat Bakır, Fatih Özkür

 

Üst Kurul Delegeleri Yedek: Mustafa Erdik, Vedat Baltacıoğlu, Hasan Sağlam, Bülent Hoşsöz, Abdülmelik Yavuz, Muttalip Açıkgöz, Murat Yördan, Elif Uzun Saral, Fatih Şimşek,

Hasan Coşkun, Cüneyt Karaman, Bahadır Çallı, Aydın Bostancı, Vadettin Uzunoğlu, Kürşat Altınküpe, Turhan Tuncay, Mustafa Kanarya, Yıldıray Yılmaz, Mehmet Ergin Salman

 

 

28 Eylül 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 2317 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU