Günün Tarihi:27 Ekim 2020

Bu ayıpta Akyazı Belediyesi’ne yeter!


Akyazı’da engelli spor adamı bozulan akülü aracının tamir edilmesi için yardım istediği ilçe belediyesinden aldığı cevap ile şaşkına dönerken, “Bizim değerimiz 50 lira mı?” dedi.

Akyazı’da yapan yok

Yahyalı Mahallesi'nde oturankas hastası ve yüzde 98 engelli futbol antrenörü Özer Turgut, akülü araç yardımıyla ihtiyaçlarını karşılıyor. Yaşadığı ilçede akülü araç bakımı yapan bir yer olmadığından Akyazı Belediyesi’nden akülü aracının bakımı için yardım isteyen Turgut, aldığı cevap karşısında şoke oldu. Tek bir akülü araç için belediye ekiplerinin Adapazarı’na gitmeyeceklerini ve beklemesi gerektiğini iddia eden Turgut, mağdur olduğunu ve durumun düzeltilebilmesi için yetkililere seslendi.

 

Bir hafta önce bozuldu

Akülü aracı bozulduktan sonra belediyeye bildiren ve aldığı cevap karşısında şoke olan engelli Turgut, “Kendim Akyazı Hacı Fazlıoğlu Spor Kulübü antrenörüyüm. 8 ile 14 yaş arası 40’a kadar sporcum ver ve futbol eğitimi veriyorum. Akülü aracım yaklaşık bir hafta önce bozuldu. Akyazı Belediyesi Sosyal Hizmetler birimine müracaat ettik ve aracın durumu hakkında bilgi verdik. Daha sonrasında talep formu doldurmamı söylediler. Formu doldurduktan sonra teslim ettim” dedi.

 

Birkaç araç daha

Turgut, “Tek bir araç için Adapazarı’na gidilmeyeceğini birkaç aracın daha müracaat etmesi gerektiğini söylediler. Yaklaşık 4-5 gün oldu kimse gelmedi ben de gerekli yeri aradım ve bana tekrardan tek araç için gidilmeyeceğini söylediklerinde ben de size doldurduğum talep formunu iptal edin dedim.

Sağlıklı bir insan için bir hafta on gün çıkmamak çok önemli değil bilir ki on günün sonunda dışarı çıkacak. Ama ben ve benim gibi engelliler için bu durum çok farklı bizler akülü araçlarımız, tekerlekli sandalyelerimiz olmadan birer hiçiz” dedi.

 

Değerimiz 50 lira mı?

Birde fazla aracın beklenmemesi gerektiğini insanların beklerken mağdur olduğunu belirten Turgut, “Akyazı’dan Adapazarı’na bu aracın gitmesinin yüksek bir maliyet olacağını düşünmüyorum. Bu yakıt en fazla 50 liradır ya biz 50 lira mıyız? 50 lira için mi 4 gün 5 gün bekliyoruz. Yani gerçekten çok üzücü bir durum biraz daha ilgili olmaları gerektiğini düşünüyorum” dedi. (İHA)

 

28 Eylül 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 644 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU