Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

‘Üretim olmadan kalkınamayız’


Saadet Partisi (SP) İl Teşkilatı Eylül Ayı Divan toplantısında konuşan Başkan Fahrettin Abay, Üretim olmadan kalkınmak mümkün değil, çare Saadet Partisi’dir” dedi.

İl teşkilat binası terasında yapılan toplantıya, İl Başkanı Fahrettin Abay başkanlık etti. Abay, Türkiye’de çiftçiye yeterli desteğin olmadığını, bu sene Yunanistan’dan 500 milyon dolar değerinde pirinç, buğday  ve pamuk alındığını, çiftçiye taban fiyatı yüksek vermeyerek üreticinin mağdur edildiğini, son bir yılda 2.2 milyon kişinin bireysel kredi aldığını kaydederek, “Refahyol hükümeti zamanında Pancar kotasını kaldırdık, taban fiyatı 4 liradan 11.5 liraya yükselttik. Şeker Fabrikası 400 bin ton pancar üretiminden bin 150 tona üretim yaptı. Bireysel kredi alanların sayısı 34 milyona ulaştı. Son beş yılda İnsanlarımız bankalara köle oldu. Bu sebeple Saadet Partisi acilen iktidara gelmelidir. Üretim olmadan kalkınmak mümkün değil, çare Saadet Partisi’dir” dedi.  Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi (GİK) Hüseyin Oruç,  Saadet Partisi’nin arazi çalışmalarında birçok zorluklarla karşılaştığını psikolojik harp taktikleriyle siyasi çalışmaların engellendiğini, ancak yılmadan, yorulmadan yarın seçim varmış gibi çalışılması gerektiğinin altını çizdi.

 

29 Eylül 2020 , Salı Bu haber toplam 748 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU