Günün Tarihi:29 Kasım 2021

Salgın Hastanesi Sakarya Park’a!


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un Erenler’e yapılacağını açıkladığı 250 yataklı acil durum salgın (Pandemi) hastanesinin Sakarya Park’ın yanında olması bekleniyor.

Karayolları arazisi

Sakaryalılar’ın vereceği katkı ile imece usulü yapılması planlanan hastane binası için Sakarya Park’ın yanındaki alanın yetersiz kalması halinde alternatif olarak D-100 kenarındaki Karayolları arazisi de düşünülüyor.

100 yoğun bakım

Salgın hastanesinin 100’ü yoğun bakım olmak üzere 250 yataklı olacağı ve gerektiğinde de tüm yatakların yoğun bakıma dönüştürülmesi planlanıyor. Hastane ile salgın tedavisinin yanı sıra yoğun bakım hastalarının da başka illere sevkinin önüne geçilmiş olacak.

Sakaryalı yapacak

Hastane binasının inşaatı Sakarya’daki kurum, kuruluş, firma ve kişilerin vereceği katkılar ile tamamlanacak. Sağlık Bakanlığı ise donanım ve personelini vererek hastaneyi en kısa sürede hizmete sunacak.

Sakarya Park’ın yanındaki bu boş arazide ya da karşısındaki Karayolları alanına yapılacak yeni hastane binasında Sakarya’nın yanı sıra çevre illerdeki korona virüs hastalarının da tedavileri yapılacak.

 

29 Eylül 2020 , Salı Bu haber toplam 909 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 



SAKARYASPOR PUAN DURUMU