Günün Tarihi:2 Mart 2021

‘Serdivan için tüm fikirlere açığız’


Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Sakarya Sivil Toplum Platformu (SASTOP) Başkanı Ü. Önder Döker ve Marka Şehir Öneriler Komisyonu üyelerini ağırladı.

Birlikte ihya

SASTOP Marka Komisyonu’nun hazırladığı “Marka Şehir Cennet Sakarya” Raporu’nu,   Başkan Alemdar’a sunan komisyon üyeleri, Serdivan için her zaman birlikte çalışmaya hazır olduklarını belirttiler.  Sakarya Sivil Toplum Platformu’nu ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Alemdar, “Serdivan’a katma değer katacak tüm iş birliklerine hazır olduğumuzu bilmenizi isterim. Birlikte ihya ve inşa etmenin ne kadar kıymetli olduğunun her zaman bilincindeyiz. Serdivan’ımızı daha da güzelleştirmek adına tüm fikirlere ve önerilere her daim açığız” dedi.

 

Marke değeri

Serdivan’ı marka şehir kılan en önemli unsurların başında iki büyük üniversiteye ev sahipliği yapmasının yer aldığını vurgulayan Alemdar, Serdivanı bir üniversiteler ve öğrenci kenti olarak tanımlamanın son derece yerinde olacağını belirtti.  Şehrin en eski tarihi yapısı olan ve belediyenin girişimleri ile UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne giren bin 500 yıllık Justinianus Köprüsü’nü de hazırladıkları ve diğer kurumlarla birlikte hayata geçirdikleri projelerle geleceğe taşımanın gururunu yaşadıklarını belirten Başkan Alemdar, kültürden sanata, eğitimden ticarete her alanda yapılan önemli yatırımlarla Serdivan’ın marka değerini daha da yukarılara taşıdıklarını belirtti.

 

2 Ekim 2020 , Cuma Bu haber toplam 494 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU