Günün Tarihi:30 Kasım 2020

‘Yeter ki istesinler Ada treni hemen gelir’


Demokrasi ve Atılım Partisi(DEVA) Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün, Serdivan ilçe kongresine katılmak için geldiği İl başkanlığı binasında basın toplantısı düzenledi.

İlk kez görülüyor

İl Başkanı Mehmet Erdoğan ve yönetim kurulunca karşılanan Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hem Cumhurbaşkanı hem de AK Parti Genel Başkanı olmasının çok yanlış ve anayasaya aykırı bir durum olduğunu söyledi. Ergül, “TBMM yeni yasama yılına girerken düzenlenen toplantı için meclise gelen Cumhurbaşkanı için kocaman portresini astılar, bunu Cumhurbaşkanı olarak mı, parti genel başkanı olarak mı astılar anlaşılır gibi değil. Böyle bir şey ilk kez görülüyor” dedi.

 

Ada treni hemen gelir

Toplantıda bir türlü çalışmayan Ada Treni hakkında sorulan bir soruyu cevaplayan Ergün, “İstanbul, Ankara, Kayseri, Konya, Bursa gibi yerlerde metro çalışıyor mu? Evet çalışıyor burada da olur başka bir şey değil. Alırsın tedbirleri başlatırsın. Bugün trenin Haydarpaşa’ya bile gidememesi var ki biz zamanında hükümette iken Marmaray’ı Adapazarı’na kadar uzatmak düşüncesindeydik. Bugün artık İstanbul, Kocaeli, Sakarya artık birleşmiş durumda bugün Ada Treni istenildiği an yarın sabah başlayabilir durumdadır, yeter ki istesinler bu kadar kolay” şeklinde konuştu. 

 

Zenginlik yer üstünde

Yeni kurulan DEVA partisinin kongrelerini ikmal etmek için yoğun çalışma içinde olduklarını belirten Nihat Ergün “ Biz petrol, gaz, maden bulalım bunlara bir şey dediğimiz yok ancak bizim asıl zenginliğimiz yer üstündeki insanlarımızdır, özellikle gençlerimizdir bu konuyu çok iyi anlamamız lazım, gençlerimiz yıllardır iş ve aş peşinde yurt dışına gidiyor bunu önlemeliyiz, gençlerimize güvenimiz çok büyük, tekrar ediyorum bizim asıl zenginliğimiz  yer üstünde” şeklinde konuştu.

 

Bakan sabah öğreniyor

Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemini eleştiren Ergün,“Bugün bakanlar birer memur olarak hizmet görüyor. Bir daire başkanının görevden alınıp veya yeniden atandığını ancak sabah anlıyor. Kanun tasarısı hazırlanması parlamento da milletvekilleri tarafından yapılmıyor, zaten şimdi kanun tasarısı yok kanun teklifi var Cumhurbaşkanı şu kanunu hazırlayın diyor, Cumhurbaşkanlığındaki memurlar hazırlıyor, milletvekilleri de sadece başka yerde hazırlanan kanun teklifine imza atarak onaylıyor. Böyle saçma bir düzen olamaz. Meclis bu gün hükmi şahsiyetini kaybetmiş bir kişinin emrine girmiştir” dedi. 

3 Ekim 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 1338 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU