Günün Tarihi:29 Temmuz 2021

Karasu’nun sorunlarını konuştular


Demokrasi ve Atılım Partisi’nin (DEVA) Karasu 1.ciOlağan Kongresi’nde konuşan Kurucu İlçe Başkanı Abdullah Çatalbaş, Karasu’nun sorunu ve çözüm üretilmesi beklenen 10 temel konuya dikkat çekti.

Genel Başkanlığını Ak Parti’de 13 yıl ekonomiden sorumlu bakanlık ve dışişleri bakanlığı gibi görevlerde bulunan Ali Babacan’ın başkanlığını yaptığı DEVA Karasu 1.ciOlağan Kongresi yapıldı.  Kurucu İlçe Başkanı Abdullah Çatalbaş’ın tek liste ile katıldığı ve delegelerin tümünün oyunu alarak ilçe başkanlığına seçildiği kongreye Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin’in yanı sıra Genel Başkan Başdanışmanı Hasan Karal, İl Başkanı Mehmet Erdoğan, partinin bazı ilçe başkanları, Karasu Belediyesi eski Başkanı Mehmet İspiroğlu, BBP ve Yeniden Refah Partisi Karasu ilçe başkanları ile delegeler ve partililer katıldı.

İşte o sorunlar

Divan başkanlığını Genel Başkan Başdanışmanı Hasan Karal’ın yaptığı kongrede konuşan Kurucu İlçe Başkanı Abdullah Çatalbaş, Karasu’nun sorunu ve çözüm üretilmesi beklenen 10 temel konuya dikkat çekti. Çatalbaş’ın Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi kampüsünün kuzeye yapılması, Karasu Organize Sanayi Bölgesi’ndeki kamulaştırma sorunların çözülmesi, telekom ve internet sorununun sona erdirilmesi,  Balıkçı Barınağı yapımı, son selde yıkılan köprülerin yapılması, Karasu-Kaynarca yolu ile mahalle yollarının ve Arifiye-Karasu demiryolunun bitirilmesi, Kibar Holding’in bir an önce yatırıma başlaması ile ilgili maddeleri konuştu

DEVA iktidara hazır

DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan, 18 yıllık AK Parti iktidarının son dönemlerinde bir devlet partisine dönüştüğünü ve bu durumun bir iktidar değişikliğine kapı araladığına işaret ederek, “Buna rağmen muhalefet seçmene güven veremediği için iktidar olamadı. Sadece sorunları söylemek yetmez, çözüm de önermek gerekli. Başında 13 yıl Türkiye’de başarılı bir bakanlık dönemi geçiren Ali Babacan bulunduğu Deva Partisi iktidara gelmek için hazır” dedi.

Baro meselesi

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı İdris Şahin, Deva Partisi’nin aylarca süren bir istişare süreci sonrası kurduklarını, öncelikle Cumhur İttifakı’nın devasa sorunları çözmesini beklediklerini ve bu amaçla kendilerine öneriler sunduklarını kaydetti. Buna rağmen iktidarın yanlış yapmayı sürdürdüğünü öne süren İdris Şahin, bu hatalardan birinin barolara karşı takınılan tutum olduğunu belirterek, “Siz Turhan Feyzioğlu’nu ne kadar çok seviyormuşsunuz. Cumhur İttifakı ekonomideki sorunları gizlemek için gündem değiştiriyor. İdam cezasının geri getirilmesi önerisi de buna bir örnek” dedi. 

Liste

Kongre sonunda tek liste ile yapılan seçimle Abdullah Çatalbaş ilçe başkanlığına getirildi. Yönetim kurulu (asil):Recep Yavuzyiğit, Barış Sarı, Recep Eşkin, Beyza Kılıçaslan, Hikmet Oktay, Metin Çatalbaş, Günay Güngör, Alperen Türkmen, Eyüp Tatar,  Cengiz Ülker, Ahmet Yavuzyiğit, Ömer Özpınar, Fikret Karaman, İbrahim Yolcuer.

İl delegeleri:Abdullah Çatalbaş, Recep Yavuzyiğit, Barış Sarı, Beyza Kılıçaslan, Recep Eşkin, Hikmet Oktay, Tarık Çatalbaş, Eyüp Tatar, Cengiz Ülker, Ömer Özpınar, İbrahim Yolcuer, Yusuf Can Çatalbaş, Şakir Karadeniz, Yücel Ülker, Günay Güngör, Berat Ad.

 

6 Ekim 2020 , Salı Bu haber toplam 1522 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU